Емоції на «Іграх Героїв» (фото)
На території Льодового стадіону, що поруч із Національним експоцентром України, 9 вересня було гаряче. Там пройшов міжнародний фінал щорічних змагань з функціонального багатоборства для людей з інвалідністю «Ігри Героїв». Разом змагалися як ветерани, які воювали на сході, так і «цивільні» адаптивні атлети.
Ще у рамках «Ігор Героїв» відбувся Military Camp - командні змагання з кросфіту серед ветеранів АТО, представників силових структур і військовослужбовців. За місяць зареєструвались майже 20 команд, які представляють підрозділи Збройних сил, Національну поліцію, Державну прикордонну службу, добровольчі формування.
Також у різних видах змагань брали участь атлети з Великобританії, Грузії, Сполучених Штатів. Євген КОВАЛЬ, який два з половиною роки тому започаткував «Ігри Героїв», розповідає, що важко залучати учасників з-за кордону, бо мало хто хоче їхати в Україну. «Є великий вплив неправильної інформації, коли кажуть, що у нас усюди війна. Деякі ветерани навіть бояться, а деяким складно це фінансово. От бразилець не зміг до нас приїхати, бо 50 тисяч гривень коштують тільки квитки», - пояснює Євген.
Цікавість до таких подій в учасників з-за кордону з’являється завдяки українським військовим, які беруть участь і перемагають у міжнародних змаганнях. «Навіть наші хлопці запрошують іноземних представників, - говорить Євген Коваль. - По-друге, велика сітка покриття наших фейсбук-сторінок, різних джерел, де дають інформацію про наші змагання».
Важка атлетика, гімнастика, гребля на тренажерах, біг – і усе це за суворими правилами, дотримання яких пильнують судді, що під час змагань стоять поруч з кожним із учасників. «Пам’ятаю, коли Євген (Коваль. – Авт.) починав, це були декілька хлопців, яким він допомагав з реабілітацією. А сьогодні це ветеранський рух, який є прикладом для всіх. Продовжуйте це. Ви є прикладом для наших хлопців, які сьогодні лежать у шпиталях. Для них ви – переможці, а вони ще мають боротися зі своїми ранами», - підбадьорив учасників змагань Вадим СВИРИДЕНКО, Уповноважений Президента з питань реабілітації поранених учасників АТО.
Як підкреслюють організатори, головна мета «Ігор Героїв» - психологічна та спортивна реабілітація бійців, соціальна адаптація людей з інвалідністю, поширення спортивного руху серед молоді, малозахищених і соціально вразливих груп. Це волонтерський проект, підготовкою спортсменів займаються декілька залів у різних регіонах - у Харкові, Києві, Одесі, Миколаєві, Дніпрі та Львові.
Олександр САЛАЙ, який служить у 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ і зі своїми побратимами бере участь у Military Camp, обожнює такі змагання. «Тут як ніде проявляється дух, яким славні наші українські воїни. Тут неможливо загубити віру у себе - глядячи на хлопців, які без рук і ніг виконують такі складні комплекси, що не по зубах здоровим людям, - каже Олександр. - Тому це свято, прекрасна подія, яка, по-перше, допомагає хлопцям усвідомити, що вони потрібні, по-друге, дає поштовх для інших хлопців, які повернулися з зони проведення бойових дій. Це дає зрозуміти, що все попереду, що можна тренуватися, жити своїм життям – можна абсолютно все. Для нас це показник того, що ніколи у житті не варто опускати рук і треба завжди дивитися вперед».
Більше про учасників змагань читайте незабаром на шпальтах «Дня».