Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Музика воїнів

Перше відео проекту «Музика воїнів» з’явилося у мережі в ніч з неділі на понеділок і менше ніж за добу набрало вже майже 50 тисяч переглядів. На ньому чоловік у військовій формі з вигаданим позивним «Мартін» грає на віолончелі гімн України. Відео зворушливе і розчулює до сліз, коментують його у соцмережах. Автор проекту – військовослужбовець Збройних сил України Олександр Ткачук. Раніше він створив патріотичну композицію «Укроп» та кліп на неї. За словами Олександра, його новий проект досить багатофункціональний.

«Ми вирішили, що музику потрібно поставити на службу армії. Передусім, я ставив собі за мету – підняти бойовий дух хлопців за допомогою мистецтва. По-друге, ми хотіли  таким способом показати людям з усього світу, що українські військові – це не вбивці та карателі, а люди культурні, духовні. Концепція проекту в тому, що музичний інструмент – це зброя, а музикант – воїн. Але якщо зброя руйнує, то мистецтво навпаки розвиває особистість. Культурний фронт – це один з фронтів цієї війни, і йому варто приділяти увагу. Наш проект спрямований на те, щоб підняти дух людей, продемонструвати їм, що не все так погано, Україна обов’язково буде єдиною і процвітаючою», – говорить в розмові з «Днем» Олександр.

Ідея відео виникла минулого тижня, і Олександр вирішив втілити її у життя якнайшвидше. «Я ішов по вулиці і побачив, як чоловік грає на віолончелі. Мені сподобалася його гра і я запропонував йому цей проект. Музикант виявився дуже скромним і не хотів показувати своє обличчя, тому ми вирішили, що він може зіграти в балаклаві та формі. А потім це стало елементом нашого стилю. Чоловік у кадрі – не військовий, але розуміє, що таке АТО. Він давав концерти військовим в зоні бойових дій разом з гуртом «Козацька хорея». Надалі ми шукатимемо саме військових музикантів, але це теж не принципово. Якщо людина патріотично налаштована, грає на якомусь інструменті так, як не робить цього ніхто, але службу не проходила, то це не стане перепоною», – розповідає автор проекту.

Найближчим часом у мережі з’являться дві нові композиції, де військові виконуватимуть відомі українські пісні. Одна із них буде зіграна на волинці, а інша – на піаніно. Ці ролики автор хоче присвятити річниці розстрілів на Майдані.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»

300x250 ad place
300x250 ad place
Delimiter 468x90 ad place

Останні відео

Всі відео

Останні новини

23 червня, 2024 неділя

Бібліотека дня

Всі книги

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати