Перейти до основного вмісту

«Аніскіни» — в дефіциті

У Криму починають реформу служби дільничних
24 лютого, 00:00

Дільничий інспектор міліції повинен стати «ключовою фігурою у вирішенні цілого комплексу завдань, пов’язаних із оздоровленням правової обстановки в кожному мікрорайоні, селищі, селі, місті, регіоні, країні загалом», — сказав голова Верховної Ради АРК Борис Дейч на нещодавній нараді в Головному управлінні МВС України в Криму, де йшлося про організацію службової діяльності дільничних інспекторів міліції.

Міліція на курорті, де населення змінне, а контингент значно складніший, ніж у стабільних регіонах, відіграє дуже важливу роль. Нещодавно в Криму вирішили взятися за реорганізацію саме цієї служби, як передбачено нещодавнім указом Президента, однак наштовхнулися на безліч проблем... Як повідомила «Дневі» прес- секретар спікера Галина Громик, глава ВР АРК визнав, що на місцях часто займаються створенням умов для ефективної роботи служби дільничних за залишковим принципом. Навіть у прийнятій Верховною Радою Криму Регіональній комплексній програмі профілактики злочинності на 2002—2005 роки «жодного слова не говориться про завдання з удосконалення даної служби». Борис Дейч запропонував керівництву міліцейського главку підготувати доповнення до Програми, які передбачають розв’язання найбільш гострих питань, а також пропозиції з їх фінансування.

Немає сумніву, що саме дільничні інспектори міліції своєю роботою на 80 відсотків створюють імідж нинішньої міліції. Їхній внесок до загальної суми роботи МВС, незважаючи ні на що, величезний. Штатна чисельність служби дільничних інспекторів міліції в Криму становить 749 працівників, з яких 562 працівники працює безпосередньо на дільницях. За підсумками 2003 року дільничні інспектори міліції міськрайорганів Криму особисто розкрили 4543 злочини, в тому числі 17 умисних вбивств, 66 тяжких тілесних пошкоджень, 27 розбійних нападів, 10 згвалтувань, 188 грабежів, 509 крадіжок колективного і 1811 особистого майна, 27 крадіжок великої рогатої худоби, 65 крадіжок виробів із металу, 445 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, 235 хуліганств, 27 злочинів економічної спрямованості. Саме дільничні міліціонери мають бути «очима і вухами» органів правопорядку на своїй території, однак наразі безліч проблем перешкоджають цьому. Як сказав заступник начальника Головного управління МВС України в Криму Валерій Середенко, в Криму службу дільничних інспекторів міліції нормально забезпечено транспортом лише в Феодосії, Євпаторії та Саках. Крім цього, в Феодосії кожен дільничний має мобільний телефон. «Феодосія — це єдиний нормальний регіон, де дільничні працюють за нормальних умов», — вважає Валерій Середенко. Зовсім інакше в інших регіонах Криму — в службових приміщеннях дільничних у всіх сільських регіонах автономії вже давно немає телефонів, хоча без них робота дільничного взагалі неможлива. Сьогодні житлом забезпечено лише 62,1 відсотка кримських дільничних, у тому числі лише 25,3 відсотка їх проживають на адміністративній дільниці, яка обслуговується. Із 50 передбачених нормами автомобілів служба дільничних має лише 2 мотоцикли і 29 автомобілів, 16 із яких підлягають списанню. Службові приміщення мають дві третини працівників, а телефони за місцем проживання є лише у понад третини дільничних міліціонерів...

Більш того, саме в Криму, дільничні інспектори працюють за умов, які не зустрічаються ніде більше в Україні — тут понад 300 селищ компактного мешкання кримських татар, а також греків, німців, вірменів і болгар, які повернулися з депортації. Дільничний інспектор для нормальної роботи з ними повинен не лише знати мову своїх «підопічних», але й їхню історію, культуру, особливості релігії, основні проблеми у стосунках із владою та іншими верствами населення.

Для заходів щодо реорганізації служби за новими вимогами буде потрібно мінімум 4,5 мільйона гривень. Як розповідає Валерій Середенко, кримський главк уже підготував програму з поліпшення діяльності дільничних у автономії, яку в найближчому майбутньому подасть на розгляд Верховної Ради Криму для виділення необхідних коштів із бюджету. Тільки на форму і взуття для дільничних потрібно близько 1 мільйона гривень. Крім цього необхідно придбати автомобілі, впорядкувати службові приміщення дільничних, налагодити зв’язок. Однак, «ми не чекаємо додаткового фінансування з Києва: бюджет МВС не дозволяє», — говорить Валерій Середенко. Кримові, якщо він хоче підвищити роль і значення дільничних у боротьбі зі злочинністю, потрібно обійтися своїми силами.

У той же час роботою дільничні переобтяжені. За кількості населення, що обслуговується, навантаження на 1 дільничного міліціонера в міській зоні Криму досягає 3,3 тисячі осіб, а в сільській — 3 тисяч громадян, повідомляє Кримська агенція новин. Для того, щоб довести навантаження дільничних до нормативу — 3 тисячі осіб у місті, а на селі — 2,2 тисячі, ГУ МВС у Криму потрібно прийняти на роботу ще як мінімум 250 нових працівників. А де їх узяти, якщо в МВС сьогодні навіть багато хто з оперативних працівників, працівників слідчого управління не мають достатнього досвіду чи кваліфікації, а часом і освіти. Тому в автономії сподіваються, що президентський указ сприятиме залученню висококваліфікованих фахівців, створенню належних умов праці та побуту дільничних, підвищенню іміджу служби.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати