Ансамбль. На кону й на полі
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20070921/4160-24-1.jpg)
Товариський матч між акторами московського Малого театру й київського Театру російської драми ім. Лесі Українки закінчився з рахунком 4:0 на користь киян.
У Києві завершилися гастролі московського Малого театру. До запланованих вистав додався один позаплановий виступ — у вівторок московські актори виявили бажання зустрітися в товариському футбольному матчі з акторами Театру російської драми ім. Лесі Українки, який люб’язно надав їм сцену на час гастролей. Річ у тім, що в Москві давно вже існує традиція акторських команд зустрічатися на спортивному полі. Між театрами проводиться навіть чемпіонат з футболу. Київські актори виклик прийняли. Тиждень репетицій, пробачте, тренувань — і команда до бою готова.
Тренером, капітаном і воротарем київської команди у одній особі став молодий актор Олег Роєнко. Художній керівник театру Михайло Рєзникович до такого зльоту кар’єри свого підопічного поставився поблажливо — сам він у футбол унаслідок віку давно не грає. Помірятися силами з москвичами вийшов увесь «молодняк» київського театру — Роман Семисал, Віталій Іванченко, Віктор Семиразуменко, Леонід Лячко, Максим Нікітін, Віталій Овчаров. Малий театр виставив проти наших гравців своїх метрів — заслужених і народних. Капітаном команди був Борис Клюєв — відомий гвардієць із фільму «Три мушкетери». Оскільки грати на чужому полі завжди важче, то підтримати москвичів прийшли їхні земляки — працівники Російського посольства в Україні. Озброївшися повним арсеналом футбольних фанатів — дуділками, кричалками, прапорами, уболівальники вступили до гри задовго до матчу.
Наші актори на футбольному полі виявилися сильнішими за московських. Рахунок 4:0 — на користь киян. Усі чотири голи забив Максим Нікітін.
— Сьогодні свято єднання театру та спорту, — сказав один із уболівальників, радник-посланник посольства Російської Федерації в Україні Євген Пантелєєв, — він показав, що актори сильні не лише на сцені, але й на футбольному полі. Хоча вагові категорії у спортсменів різні. Малий театр — прихильник більш класичного стилю, тому і його футболісти — більш маститі. Середній вік наших гравців — 50—60 років. Особливість гри вашого театру — іскрометність і молоде завзяття. Отже, перемогли молодість і дружба. Свято вдалося, а це — головне.
Команда, яка програла виставила переможцям ящик шампанського. Було спекотно, тому частину благородного напою використали замість душу.