Перейти до основного вмісту

Час заробляти

Але в Києві з 25 тисяч «сезонних» вакансій заповнено лише 3 тисячі
28 липня, 00:00
ПРОДАЖ ПРОХОЛОДЖУВАЛЬНИХ НАПОЇВ — ОДИН ІЗ НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ВИДІВ СЕЗОННОГО ЗАРОБІТКУ. ОЦІНЮЄТЬСЯ ТАКА РОБОТА В 500—600 ГРИВЕНЬ НА МІСЯЦЬ / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА / «День»

Ні для кого не є таємницею, що літо — це «гаряча» пора для заробітку. Підробляють усі: студенти, школярі, пенсіонери. Щоправда, як стверджують фахівці Київського міського центру зайнятості, цього року з 25 тисяч «сезонних» вакансій було заповнено лише 3 тисячі. При чому винагороди за роботу пропонуються не такі вже малі — від 800 до 2000 гривень.

Найчастіше «сезонникам» пропонують роботу кур’єра. Основні вимоги для них — енергійність, відповідальність та хороше знання міста. Оцінюють таку роботу в 400- 650 гривень в місяць. При тому, що в даному випадку зайнятість залежить від самого кур’єра: чим швидше справишся з завданнями, тим більше вільного часу залишиться.

Також дуже часто наймають промоутерів для рекламних акцій. Зарплата становить від 20 до 40 гривень в день. І найголовніше в цій роботі вміти звернути на себе увагу і роздати якнайбільше «рекламок»...

Серед лідерів «хіт-параду» й офіціанти. Як, правило, пропонується робота у відкритих кав’ярнях та в пивних палатках на свіжому повітрі. Заробітна платня становить від 500 до 900 гривень в місяць плюс чайові. Але існують вікові обмеження: приймаються на роботу лише до 30 років і перевага надається дівчатам привабливої зовнішності.

Чоловіки підробляють переважно будівельниками. Зарплата — 30—40 гривень в день. Основні вимоги — бажання працювати і небажання пити. До речі, центри зайнятості пропонують будівельникам, що приїхали до столиці з інших міст України, гуртожитки. Але із виплатою зарплати в даному випадку можна стикнутися з труднощами. Наприклад, як розповів «Дню» Сергій М., часто роботодавці виплачують за останній місяць суму, набагато меншу, ніж ту, про яку домовлялись. Буває, що і взагалі нічого не платять.

Дійсно, про юридичні тонкощі сезонної роботи забувати не варто. Як розповіла Людмила Алексеєнко, кандидат юридичних наук, завідуюча кафедри цивільно-правової дисципліни Академії праці та соцальних відносин, постановою Кабінету Міністрів України затверджений Список сезонних робіт і сезонних галузей. Згідно нього, тривалість сезонних робіт не повинна перевищувати шести місяців. З працівником обов’язково мають укласти трудовий договір, в якому має бути вказано про сезонний характер цього договору і сума зарплати. Випробовування при прийнятті на сезонну роботу не встановлюється. Сезонний працівник також має право достроково розірвати договір, попередивши про це роботодавця за три дні. А роботодавець, в свою чергу, може звільнити сезонного працівника до закінчення строку трудового договору за підставами, встановленими законодавством. Сюди включають і такі моменти, коли призупиняються роботи на підприємстві строком більш як 2 тижні з причин виробничого характеру, при нез’явленні працівника на роботу безперервно протягом 1 місяця внаслідок тимчасової недієздатності тощо. При цьому не обов’язково подавати трудову книжку, та не слід залишати паспорт.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати