«Герої року — вінничани, яких у вересні об’єднала біда в Калинівці»

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.
Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.
Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.
Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.
1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?
2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?
3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?
Сергій МОРГУНОВ, Вінницький міський голова:
1. Рік, що минає, став особливим новими можливостями для громади та реалізованими проектами в місті, адже цього року бюджет розвитку Вінниці дорівнює більш ніж мільярд гривень (для порівняння: 2014-го, коли лише розпочиналася фінансова децентралізація, він становив лише 175 мільйонів). Ми отримали кошти для інвестицій у розвиток міста. І насправді зроблено немало: капітально відремонтували майже два десятки доріг, тротуари, збудували 14 км нових велодоріжок. Реалізували складний технологічно проект — реконструкцію мосту на вулиці Чорновола, яка була розрахована на два роки, але будівельники встигли зробити 60% від усіх робіт за дев’ять місяців 2017-го. На капремонти, обладнання та утеплення шкіл і садочків Вінниці ми виділили безпрецедентну в історії вінницької освіти інвестицію — майже 100 мільйонів гривень. Відкрили реанімацію з надсучасним обладнанням в одній із лікарень міста. Завершуємо реалізацію дуже масштабного проекту — реконструкцію проспекту Космонавтів у найбільшому «спальному» мікрорайоні міста. Зробили ще одну цікаву і креативну площу — «Ліверпуль». А ще — нові вінницькі трамваї, автобуси, світлодіодні ліхтарі в місті — цей список можна продовжувати дуже довго... І все це стало можливим завдяки децентралізації, яка відкрила для громад абсолютно нові можливості сталого розвитку.
2. Для мене герої року — це однозначно вінничани, яких у вересні об’єднала біда в Калинівці, — пожежа на військових арсеналах. Я гордий тим, що вінничани — справді сильна і згуртована громада: всі служби, прості люди, підприємці одразу ж включилися в евакуацію та розміщення людей, яких вивозили звідти до міста. Надавали допомогу з харчуванням, теплими речами, проживанням, медикаментами. Таке людське ставлення до сусідів і має бути. На то ми й люди, щоб допомагати, коли потрібно.
А щодо антигероїв, то, мабуть, це політики-популісти, які при всіх зовнішніх загрозах, коли уже четвертий рік іде війна на українському сході, свідомо чи несвідомо розхитують країну зсередини. І замість того, щоб ухвалювати у Верховній Раді закони та реформи для українського суспільства, змагаються між собою у красномовстві: кому більше болить за Україну? Всім болить, але ж, щоб життя ставало кращим, треба працювати, день у день, тяжко, з повною самовіддачею. А не сипати гаслами з трибуни.
3. Цього року Вінницька міська рада спільно з газетою «День» передала книжки з Бібліотеки видання у вінницькі школи. Я з великим задоволенням прочитав «Україна Incognita. ТОП-25». І однозначно рекомендую її усім. Це тексти різних авторів про різні періоди в історії України: про Симона Петлюру, Волинську трагедію, Голодомор, навіть про привласнення історії Київської Русі пращурами сучасної Росії. Дуже цікаві матеріали, які зараз насправді вкрай актуальні для нашого суспільства, з погляду саме історичної правди. Адже історія має бути об’єктивною, а не залежати від політичної кон’юнктури правлячої верхівки, як було в часи СРСР. І дуже добре, що газета «День» вже багато років займається цією просвітницькою місією, маючи чимало відданих прихильників в Україні та Вінниці, зокрема.
Випуск газети №:
№234-236, (2017)Рубрика
Суспільство