Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Пенсiонери замерзли під дахом свого дому
Тривалий час не опалювався і був відключений від електромережі за несплату за використану електроенергію будинок на вулиці Руській в закарпатському райцентрі Виноградове. Пенсія не завжди приходила вчасно, на дрова грошей не було, і пенсіонери 60-лiтнiй Олексій Вереш і його 50-лiтня дружина Йолана були виснаженi вiд недоїдання. Їх виявили в рiдному домi... замерзлими, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.
Злиденні ліфтери Хмельницького дають заробити провізорам
«Навіть не знаю, як встигли до цього 54-літнього гіпертоніка. Поки бідолашний подолав пішки дев’ять поверхів до своєї квартири, його схопив криз,» — поділився 24 грудня об 11 год. 07 хв. своїми прикрими враженнями з кореспондентом «Дня» Михайлом ВАСИЛЕВСЬКИМ старший лікар зміни станції «швидкої допомоги» у Хмельницькому Анатолій Маслянко. Співбесідник із жахом уявляє, що будуть виклики на шістнадцятий поверх якогось будинку. Бо ж зміна тільки-но почалася: «Поки самі домандруємо по тих маршах...». Від 23 грудня у місті «страйкують» усі ліфти. Підприємство «Хмельницькліфт» відмовилося «культурно обслуговувати трудящих». Жеки заборгували шалені гроші, ліфтери вже півроку без зарплати — далі так жити не бажають. Міська влада почала переговори із саботажниками, пояснили «Дню» по телефону «080» Центру управління житлово-комунальним господарством обласного центру. Додали, що працівники міськводоканалу запевнили, що «планують перейняти досвід ліфтерів». Інші комунальні служби Хмельницького поки що мовчать. В аптеках — довжелезні черги: шалений попит на пігулки від серця, тиску та головного болю. Провізори задоволені.
Тепер у Житомирі буде справжній дитячий притулок
Перших дітей, які з власної або батьківської ініціативи «бомжують», прийняв відкритий нещодавно в Житомирі спеціальний притулок. Розрахований він на одночасне проживання 30 юних пожильців, є в ньому спальні номери, їдальня, ігрова кімната й побутові приміщення. Є вихователі з лікарями. Нестачі кандидатів на місце в притулку не очікується — як зазначила в бесіді з кореспондентом «Дня» начальник управління у справах сім’ї та молоді Раїса Гула, нині в місті затримується до 230 безнаглядних дітей за рік. Орієнтовний термін перебування в притулку — місяць. «За цей час,– сказала Р. Гула,– опікунська рада, створена при ньому має розібратися, чому «гуляє» дитина: чи батьки у неї недолугі, чи в інтернаті щось негаразд, чи сама вона схильна до самостійних мандрів або жебракування». А потому вирішить — віддати її батькам, повернути до інтернату, чи направити ще кудись. Щоправда, вибір варіантів не дуже великий, а тому існує ймовірність, що для декого з дітей-«мандрівників» він стане другим домом, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.
Чай продають як олію...
Чимало мешканців Запоріжжя, купуючи «за дешево» на стихійних ринках олію, були обдуреними. У поліетиленових пляшках виявився підібраний за кольором чайний відвар, а зверху — трохи справжньої олії. Та ще небезпечніша фальшивка з’явилася на ринках Мелітополя. Приватні торговці пропонують покупцям ніби харчову соду в пачках по 500 грамiв виробництва Лисичанського содового заводу по гривні за пачку. Після досліджень у міськсанепідемстанції виявилося, що у вуглекислому натрію — харчовій соді — в десять разів перевищено зміст домішок, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.
№251 30.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№251, (1998)Рубрика
Суспільство