Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 липня, 00:00
Чорнобильці протестують проти указів Президента

Чорнобильський державний цільовий фонд заборгував запорізькому регіону понад два мільйони гривень. Компенсації та пільги, передбачені законом України «Про статус і соціальний захист осіб, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи», не виплачуються й не надаються. Останні дотації на харчування інвалідам Чорнобиля було виплачено в січні нинішнього року. Терпець чорнобильців урвався після появи указів Президента (№№651, 652, 656/98), які обмежують їхні пільги. «Цими нормативними актами істотно погіршується соціальний захист осіб, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи, — заявив кореспонденту «Дня» Віктору ПУЖАЙЧЕРЕДІ голова ради Запорізького громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Михайло Хачаянц. — Чорнобильці нашого регіону звернулися до народних депутатів України від Запорізької області з проханням не допустити чинності цих Указів, відстояти в парламенті інтереси дітей, інвалідів, переселенців, усіх потерпілих від аварії на ЧАЕС».

До ремонту шкіл не приступили...

Не розпочато ремонт у жодній із шкіл Запоріжжя, не готові кошториси на роботи з облаштування шкільних будівель у більшості районів. А тим, хто їх надав, не перераховано гроші. За інформацією фінвідділу, лише одній школі перераховано 20 тисяч гривень. Розпочати ремонт шкіл міський голова закликав ще в кінці минулого місяця. Зараз знову дана команда знайти кошти для капітальних і поточних ремонтів більше понад 100 шкіл. Проте, деяким вони вже не знадобляться, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. Кількість учнів у Ленінському районі наступного навчального року скоротилася більш, ніж на 1000 осіб. РВНО ухвалив рішення скоротити одну зі шкіл — №56, будівлю здати в оренду, а учнів і вчителів розподілити до сусідніх шкіл.

Стихiя

Буревій, який на минулих вихідних пронісся над Полтавщиною, позбавив телефонного зв’язку понад 3,5 тисячі абонентів. За даними штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій Полтавської облдержадміністрації, стихія пошкодила 96 ліній електропередач напругою 10 КВт, вивела з ладу 153 трансформаторні підстанції і 40 сільських АТС. Найбільшої шкоди завдано Кобиляцькому, Козельщинському, Кременчуцькому, Решетилівському та Полтавському районам. Однак надвечір у неділю роботу комунікації телефонного зв’язку було повністю відновлено, повідомляє кореспондент «Дня» Юрій РУДНИЦЬКИЙ.

На азовському узбережжі шукають чотирьох підлітків, які зникли

Триває пошук чотирьох юних відпочиваючих однієї з керченських туристичних баз, які не повернулися з морської прогулянки. Катамаран, на якому тиждень тому підлітки вирушили в море, виявлено в неділю вранці біля кримського населеного пункту Золоте. Водний велосипед був притоплено, людей поряд не було. У пошукових роботах беруть участь два кораблі, водолази, підрозділи МВС, повідомили кореспонденту «Дня» Віталію КУКСІ в МНС.

Для сусіда стихії не шкода?

Цікаві різновиди злочинів з’явилися під час затоплення повеневими водами в Іршавському районі Закарпаття. Наприклад, у селі Заріччя правоохоронці відвернули спробу розкопати дамбу, щоб новоутворене озеро спустити на сусідські поля. До речі, цей населений пункт називають «селом мільйонерів», повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ. Але, мабуть, багатство не сприяє хорошим рисам характеру.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати