Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

27 вересня, 00:00

«Разом проти раку грудей»

24 вересня в Києві відбувся 7-й благодійний похід «Разом проти раку грудей». З кожним роком до акції долучається все більше людей. Лоти-прикраси можна буде придбати на інтернет-аукціоні, який відбуватиметься з 24 вересня до 20 жовтня (стартова ціна — 1000 грн.) Результати торгів буде оголошено в Усеукраїнський день боротьби проти раку молочної залози. У рамках походу відбулись творчі та спортивно-розважальні акції на свіжому повітрі для всієї родини, хід учасників центральними вулицями Києва (5 км.), концерт, благочинний ярмарок, а також відбулись консультації мамологів. Усі кошти буде спрямовано на фінансування навчання українських рентгенологів, які спеціалізуються на діагностиці захворювань молочних залоз. Нагадаємо, благодійні заходи «Breast Cancer Crusade Around the World» проводяться з 2005 року в понад 50 країнах світу за ініціативою Avon у формі походів, пробігів, концертів, конференцій і семінарів: біля Великої китайської стіни, на центральних майданах Мехіко, Москви та Парижа. Глобальним амбасадором благодійної програми Avon з 2007 року є відома голлівудська акторка і продюсер Різ Візерспун. За час дії акції «Разом проти раку грудей» компанія зібрала 580 000 000 дол.! Метою походу є спонукати жінок до проходження регулярних профілактичних оглядів молочних залоз, залучити кошти на проведення 3-ї школи сучасної мамографії в Україні та привернути увагу громадськості до цієї проблеми. (Добродійний реєстраційний внесок — 20 грн., організатор — ДФ «Здоров’я жінки та планування родини» за підтримки Avon Україна), повідомляє Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА.

Екологи застерігають: листя не спалювати

Національний екологічний центр України нагадує, що спалювання листя на подвір’ях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста. Зокрема, багато українців мають алергію на дим, тому з початком осені суттєво зростає захворюваність, ідеться у повідомленні НЕЦУ. Тому екологи наполягають на тому, щоб міліціонери зупиняли спалювання, як це зазначено у їхніх інструкціях. «Згідно зі статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи щодо порушень, які стосуються статті 77-1 Кодексу, складають посадові працівники Міністерства внутрішніх справ України. МВС — єдиний орган в Україні, працівники якого регулярно патрулюють всі населені пункти. Враховуючи це, ми просимо керівництво МВС дати дорученням всім його підрозділам у областях посилити контроль за самовільним спалюванням рослинних залишків», — каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. Спаливши одну тонну рослинних залишків, матимемо у повітрі близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом із димом у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, крім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини. Епітелій слизової оболонки дихальних шляхів, що подразнюється димом, не здатен протистояти збудникам захворювань. Крім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків суттєво загрожує й природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, наприклад, сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння; в два-чотири рази більше промерзає ґрунт.

На Волині дороги прокладають і в... лісах

Кілометр дороги в місці, де, як розказують місцеві мешканці, корови тонули по черево у болоті, проклали поблизу села Череваха, що в Маневицькому районі. Волинські лісівники власним коштом відновлюють внутрішні гідромеліоративні мережі, будуючи нові дороги в лісових масивах. Богдан Колісник, начальник обласного управління лісового і мисливського господарства, каже, що цього року на Волині за кошти різних бюджетів споруджують 89 кілометрів лісових доріг, а наступного року упорядкують ще 120 кілометрів. Ці дороги потрібні лісівникам, адже чимало дерев, які вже можна вирубувати, ростуть в заболочених місцях, куди транспорту немає доступу. Після того як торік спорудили шість кілометрів лісової дороги у Вовчецькому лісництві, шлях до ділянок вирубки скоротився наполовину. На цьому лісівники щороку будуть заощаджувати 350 тисяч гривень. Черевахівський сільський голова Валентина Чернишен каже, що новозбудована дорога має неабияке значення і для селян. Неподалік людські сінокоси, городи, та в ліс, з якого фактично живуть навколишні села, можна буде добратися. Адже Череваху та її округу на Волині ще жартома називають «ГГГ»: «гриби гребуть граблями», повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Стартував пілотний нідерландсько-український проект «Молоді та енергоощадливі»

Беремо хороший приклад із Європи — змалку привчати дітлахів берегти природні ресурси. Минулої п’ятниці в Житомирі спочатку в екологічному ліцеї № 24, а потім в облмуздрамтеатрі було представлено перекладений українською мультик «Ведмедик Бу та його друзі», автор — Луїджі Петіто, створений за сприяння Єврокомісії. До того фільм було показано у 20 країнах. Суть сюжетів — троє дітлахів за допомогою чарівного ведмедика дізнаються про необхідність ощадливого ставлення до енергоресурсів та про способи їхнього збереження. В Україні пілотний проект «Молоді та енергоощадливі», в рамках якого відбулася презентація, проводиться за сприяння Нідерландів. Ініціаторами з нашого боку виступили міський голова Житомира Володимир Дебой і Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження. Розрахований мультфільм на дітей від 8 до 12 років — педагоги і психологи помітили, що у цьому віці маленькі громадяни не лише самі добре засвоюють знання, але й намагаються передати їх іншим, до того ж мають неабиякий вплив на дорослих. Отже, можуть і їх спонукати до енергозбереження. (Чомусь пригадувалось, що у Житомирі після сигналів про аварії з прорваного водогону можуть не одну добу витікати сотні кубометрів води. — В.К.). Як зауважив присутній на презентації Надзвичайний і Повноважний Посол Нідерландів пан Пітер Ян Волтерс, уряди його країни і України підписали Меморандум про порозуміння щодо співпраці в галузі енергозбереження, найперше з розвитку відповідної інформації. Голова згаданого агентства Микола Пашкевич та інші гості наголошували — проект планується поширити на всю Україну. Мірилом успіху стануть підсумки збереження води, тепла, електрики в житомирських школах, які будуть задіяні в проекті. Підбиття підсумків — за кілька місяців. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати