Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

22 червня, 00:00

У Києві вже набрали 90% від запланованої кількості першокласників

Станом на 20 червня 2011 року подано понад 23,5 тисячі заяв щодо вступу до першого класу, що становить приблизно 90% від запланованої кількості першокласників у 2011—2012 навчальному році, повідомляє сайт «Регіональні новини». За попередніми підрахунками цього року до перших класів мають прийти 26 тис. маленьких киян. Головне управління освіти та науки нагадує: умови прийому дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2011—2012 навчальний рік не змінилися. Так, вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України «Про загальну середню освіту» («зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється зазвичай із шести років»). Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється без конкурсу, а також відповідно до території обслуговування. За наявності вільних місць дитина може розпочинати навчання в інших навчальних закладах. Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу. Не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, оскільки формування цих навичок відбувається у процесі навчання дитини в початкових класах за чинними навчальними програмами для 1—4 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Спілкування з дитиною має проводити вчитель початкових класів та психолог у формі доброзичливої співбесіди, що триває не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, які їх замінюють. Оскільки навчання учнів першого класу здійснюється з урахуванням особливостей фізичного й психічного розвитку дітей, їхніх вікових та індивідуальних можливостей, слід зазначити, що готовність до систематичного навчання визначається взаємопов’язаними компонентами: фізичною готовністю (станом здоров’я і фізичним розвитком дитини), інтелектуальною і особистісною готовністю. Шкільний психолог та вчитель вивчають індивідуальні особливості дитини з метою найефективнішого впливу на її всебічний розвиток та виховання у процесі навчання після зарахування до першого класу.

У Вінниці вшанували пам’ять євреїв, яких було знищено в роки Другої світової

Освітній форум, у якому взяли участь близько 350 осіб із багатьох країн світу, було присвячено 70-річчю початку Другої світової війни та Голокосту, від якого лише в Україні загинуло 1,5 млн. євреїв. Упродовж двох днів проведено 60 навчальних сесій, прес-конференцію, презентовано документальний фільм «Реквієм Берегині», виставу «Чому немає раю на землі», концерт «Лідем фар мір» тощо. Одним із ключових заходів конференції став круглий стіл «Ізраїль — Україна: 20 років дипломатичних відносин», у якому взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні пані Зіна Калай-Клайтман. «Значення цих 20 років важко переоцінити — ми знайшли справжнього партнера в незалежній Україні», — зазначила амбасадор у своєму виступі. У роботі міжнародного зібрання також були задіяні голова відділу МЗС Ізраїлю «Євразія-1» Яків Лівне, член Кнессету, голова комісії з освіти, культури й спорту Алекс Міллер, губернатор Вінниччини Микола Джига, мер обласного центру Володимир Гройсман, ізраїльських генерал і політик, міністр в уряді Натаньяху Йосі Пелед та ін. Учасники конференції вшанували пам’ять 30 тисяч вінницьких євреїв, які загинули під час окупації. До підніжжя меморіалу було покладено квіти та запалено свічку пам’яті за жертв нацизму. За єврейською традицією, за душі, що полинули в інший світ, кладуть камінчик, а в пам’ять про дітей — цукерку, м’яку іграшку, і промовляють: «Ніколи більше...», повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

Лікарні на Житомирщині отримують нові рентген-апарати

Центральна районна лікарня Житомирської райради, що розташована у селі Станишівці, отримала подарунок. Перед Днем медичного працівника, який відзначали минулої неділі, відбулась церемонія передачі закладу нового сучасного рентгенівського апарату. Обласне начальство — голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук і голова облради Йосип Запаловський — на процедуру передачі прибули особисто. Виконувачка обов’язків головного лікаря закладу Євгенія Бурлаченко зазначила, що лікарня мала два рентген-апарати, придбані ще у 1980-х, і один із них тепер буде замінено новою системою на базі високочастотного інвертера EVA-HF 750. Крім того, до апарата закуплено сучасну машину для проявки фотоплівок. Позитивний ефект полягатиме у зменшенні променевого навантаження на хворих і лікарів, термін отримання сухих рентген-знімків скоротиться до двох хвилин, звісно, очікується покращання їхньої якості. Вартість подарунку — 334 тис. грн. Губернатор, як зазначає управління з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, пообіцяв, що такі ж апарати отримають два медичні заклади Житомира, а ще Олевська і Чуднівська центральні районні лікарні, і вказав, що у поточному році на розвиток медицини з обласного бюджету додатково виділено 17 млн. грн., повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

«Треба розрізняти громадську роботу і відпрацювання грантів»

На круглому столі, що відбувся в Острозі, громадські активісти міста розглядали питання розвитку молодіжних громадських організацій регіону, проблеми, що постають перед громадами, та обговорювали майбутнє молодіжного руху та громадських організацій. Організатори — член громадської ради при виконавчому комітеті міста Острог Олексій Сидорець спільно з головою Острозької міської організації «Фундації регіональних ініціатив» (ФРІ) Віталієм Примаком. За словами Олексія Сидорця, студента-політолога Національного університету «Острозька академія», голови громадської ради від органу студентського самоврядування «Братство спудеїв», проблеми молодіжних громадських організацій як у Острозі, Рівному, так і в цілому по Україні є спільними для всіх регіонів. «Це передусім — байдужість та апатія громадян. За 20 років незалежності люди не навчились довіряти одне одному. Однак серед методів підвищення ефективності діяльності громади можна виділити елементарну мотивацію, зацікавленість громадян не лише на споживацькому рівні — пограти разом у футбол, випити кави й обговорити книжку чи організувати перфоменс. Це має бути запрограмованість на розвиток громадянського суспільства, на відстоюванні своїх конституційних прав і свобод, маючи як досвід часів творення Української держави, так і досвід провідних розвинених демократичних суспільств», — зазначив Олексій. Разом з тим часто під питанням залишається дієвість та ефективність громадських організацій. Нерідко мету своєї діяльності ГО зводять до отримання гранту, забуваючи про провідну функцію — розбудову громадянського суспільства. «Як на мене, потрібно розрізняти громадську діяльність і роботу з грантами, — говорить Олексій СИДОРЕЦЬ, голова правління ФРІ Острозького осередку. — Часто буває, що громадські організації спеціально розробляють проекти, щоб сподобатися майбутнім грантодавцям. Конкретний проект — конкретному грантодавцю. Громадські організації повинні ж виконувати свою основну функцію — контроль за владними структурами, інформування громадськості про зміни, підвищення політичної культури. Вирішувати суспільні питання — це проблема громадських активістів, а не грантодавців, тому що часто-густо вони лише фінансують те, що їм вигідно, і далеко не все, що є затребуваним в українському соціумі». Анна ВАКУЛЕНКО, Острог.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати