Коротко / СУСПІЛЬСТВО
В Україні печуть хліб за рецептами голландців
У Харкові нещодавно відкрилася перша в Україні «Фрізія-пекарня», де печуть хліб за давнім голландським рецептом, повідомляє Укрінформ. Рохоброд — це назва житнього хліба, який традиційно виготовляють в північній провінції Голландії — Фрісландії. Відповідно до рецепту, хліб готується із подрібнених житніх зернят, висівок, води, солі та меду. «Фрізія-пекарня» — перше в Україні спільне українсько-голландське підприємство такого профілю, засноване за підтримки Посла Королівства Нідерландів в Україні Рона Келлера і відомого пекаря із Фрісландії Госсе Чулкер. Тут працюють усього п’ятнадцять хлібопекарів, які під керівництвом шеф-пекаря, навченого, за ініціативи посольства, в пекарні Г. Чулкера, випікають п’ятсот кілограмів хліба на добу, причому замішують його, як і потрібно, вручну. Продаж хліба налагоджено у фірмовій лавці при пекарні. Хоч рохоброд і дорожче звичних українських сортів, але на прилавку не залежується: смачний і корисний, довго не черствіє.
Луганчанам повернуть візитівку
У Луганську ведуться роботи з відбудови меморіального комплексу «Гостра Могила», який довгий час був візитною карткою міста, повідомляє Укрінформ. Як наголосив міський голова Сергій Кравченко, у 2008 році виділені кошти на реконструкцію меморіального комплексу. За словами керівника, буде зроблено все для того, щоб укластися в установлені строки, хоча ще є багато роботи.
«Нам би дуже хотілося, щоб і наша молодь розуміла, як це важливо — разом з пам’ятником зберегти і пам’ять про подвиг тих, хто пожертвував своїм життям задля всіх нас, які живуть нині», — наголосив міський голова. Програма з комплексної відбудови кургану Слави, на якому тримали оборону в роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн, розроблена в зв’язку з наближенням святкування Дня Перемоги. Сьогодні ремонтні роботи йдуть повним ходом, завезено необхідний будівельний матеріал. Відбудовуються повністю демонтовані сходинки, робиться мурування парапетів, проводяться облицювальні роботи, вирівняно, забетоновано і повністю «обшито» пілон. За пропозицією ради ветеранів на майданчику між пам’ятниками другого ярусу буде встановлена меморіальна плита з іменами 250 воїнів-героїв, які загинули під час звільнення Луганська в роки Великої Вітчизняної війни.
Собака в домі знижує частоту алергій у дітей
Діти, які з народження контактують iз домашніми собаками, значно рідше страждають поллінозом та іншими видами алергій. До такого висновку прийшли співробітники Національного центру гігієни навколишнього середовища в Мюнхені. Звіт про дослідження опублікований у «European Respiratory Journal».
Як передає телеканал «ICTV», вони провели тривале дослідження за участю понад трьох тисяч дітей. Спостереження за учасниками починалося з народження й тривало протягом шести років. Батьки дітей регулярно заповнювали анкети, вказуючи частоту і тяжкість симптомів алергічних реакцій, а також наявність у будинку тварин. Крім того, в зразках пилу з квартир учасників виміряли рівні потенційні алергени. У шестирічному віці в дітей виміряли рівень у крові імуноглобулінів E — маркерами алергічних реакцій на пил, кліщів домашнього пилу, плісняву тощо.
За даними авторів дослідження, якщо в домі є собака, імовірність розвитку алергії у дитини знижується на 50 відсотків. Як припускають автори дослідження, цю закономірність можна пояснити раннім контактом імунної системи дитини з різноманітними алергенами, що потрапляють до будинку на лапах і шерсті домашніх улюбленців. Вчені збираються продовжити спостереження за учасниками до десятирічного віку.
Китай заборонив паління в суспільних місцях з 1 травня
Понад 60 тисяч контролерів в столиці Китайської народної республіки спостерігатимуть за виконанням заборони на паління в громадських місцях, введеного в країні напередодні XXIX Олімпійських ігор, і пояснювати населенню згубність дії цієї шкідливої звички на організм, заявив представник муніципалітету Пекіна Сюнь Сяньлі, передає «Музейний простір України». Організатори прагнуть створити образ «зеленої» і «некурящої» Олімпіади, в зв’язку з цим пропаганда відмови від куріння ведеться не тільки на підставі доказів про шкоду куріння для здоров’я, але й закликів збереження навколишнього середовища. Заборона на паління в суспільних місцях вступила в силу в Пекіні з 1 травня. Під це правило потрапляють лікарні, учбові заклади, транспорт і вокзали, культурні заклади (театри, музеї) і спортивні споруди. На всіх стадіонах, неспортивних об’єктах, і навіть в прес-центрі майбутніх Ігор паління буде повністю заборонено.
Пневмонія щорічно забирає життя близько двох мільйонів дітей у віці до п’яти років
Щорічно через пневмонію вмирають приблизно два мільйони дітей у віці до п’яти років. Такі дані надали експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ). Як передає Центр новин ООН, нині є досить точні оцінки щорічної кількості випадків захворювання пневмонією серед дітей у віці до п’яти років — приблизно 150 мільйонів. Разом із тим, цій трагедії можна було б запобігти шляхом вакцинації, пропаганди грудного годування протягом кількох перших місяців життя і своєчасно наданої належної медичної допомоги.
Для забезпечення таких заходів у бідних країнах потрібні фінансові кошти. ВОЗ вважає, що для переконання міжнародних донорів у необхідності інвестицій для боротьби проти пневмонії у дітей будуть потрібні вагомі аргументи. Сьогодні підготовка таких аргументів є одним із пріоритетів ВОЗ.
Нині світова спільнота приділяє пріоритетну увагу боротьбі проти ВІЛ/СНІД, туберкульозу і малярії і цим, якоюсь мірою, виправдовує забуття інших інфекційних хвороб, таких, як пневмонія та діарея. Однак у країнах, що розвиваються, на ці захворювання досі припадає велика частина смертності серед дітей.
Випуск газети №:
№79, (2008)Рубрика
Суспільство