Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 лютого, 00:00

Школи Тернополя обігрівають економні та ефективні індивідуальні теплові пункти

Рішення встановити в загальноосвітніх, позашкільних і дошкільних закладах Тернополя обладнання для індивідуального опалення депутати прийняли на сесії міської ради ще до опалювального сезону. Адже, це на думку фахівців, і економніше, і ефективніше. Потужність, із якою працюють теплові пункти залежить від температури повітря. Отож, чим холодніше на вулиці, тим більше нагріває воду автоматизована система і швидше її перекачує по трубах. Після уроків система не нагрівається, але гаряча вода у трубах продовжує циркулювати. О п’ятій-шостій годині ранку опалення знову вмикається. До приходу дітей класи встигають прогрітися. Тепловий пункт має різні режими роботи у будні, вихідні й під час канікул. Завдяки цій системі можна зекономити чималі кошти, — зазначають у школах. За словами директора ЗОШ №28 Володимира Кравченка, у січні витрати теплоносіїв становили 33 Гкал, що практично вдвічі менше, ніж торік. Поки що індивідуальні теплові пункти працюють лише в п’яти загальноосвітніх школах обласного центру. Як каже міський голова Тернополя Сергій Надал, у планах — подати цю міську програму на затвердження як державну для того, щоб мати можливість отримати кошти на її реалізацію з держбюджету. Адже встановити індивідуальні теплові пункти в усіх школах і дитячих садках за рахунок бюджету міста, принаймні наразі, немає можливості, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

У Львові працює «Ярмарок професій» для старшокласників

Обрати майбутній фах львівським школярам допомагає громадська організація «Самопоміч», яка організовує міні-ярмарки професій безпосередньо в навчальних закладах. Акції відбуваються щомісяця. На них учні старших класів мають можливість взяти участь у тренінгах, відтак визначитися з вибором майбутнього фаху, спілкуються з представниками найпопулярніших серед школярів професій та отримують флаєр з корисною інформацією: де навчатися на обрану професію, іспити з яких предметів складати при вступі, також зазначені контакти навчальних закладів. Організації «Ярмарку професій» передувало анкетування старшокласників, відповідно до якого «Самопоміч» визначила десять найпопулярніших професій серед випускників загальноосвітніх шкіл Львова: вчитель, лікар, спортсмен, кухар, юрист, програміст, журналіст, екскурсовод, правоохоронець, а також столяр і штукатур, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У шпиталі Вінниці лунала духовна музика

Її дарували пацієнтам і медперсоналові Вінницького обласного клінічного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни священики вінницьких храмів і їхні матушки під орудою митрополита Вінницького та Могилева-Подільського УПЦ МП Симеона. Із вітального слова владики й розповіді про традиції святкування Різдва Христового та Стрітення Господнього, яке завершує період виконання колядок, розпочалося дійство, що відбувалося в рамках соціально-просвітницької різдвяної акції Вінницької єпархії. В актовому залі медичного закладу лунали колядки й духовні піснеспіви. Деякі загальновідомі твори хористи виконували разом із глядачами, яким передався святковий настрій і натхнення гостей. Означений концерт був останнім у циклі подібних, котрі відбулися у Вінниці, усіх благочинних Вінницької, а також Житомирської єпархій. Кошти, зібрані під час виступів, буде спрямовано на реалізацію соціальних проектів Вінницького єпархіального управління, зокрема на завершення спорудження храму для неповносправних вірян на Київській вулиці обласного центру, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

Виші Луцька і Львова провели благодійні бали

У Волинському університеті імені Лесі Українки відбувся традиційний благодійний танцювальний вечір, на якому збирали кошти на спорудження храму Святої Софії — Премудрості Божої. Цього разу Центр культури і дозвілля університету, як розповів його керівник Сергій Кравчук, вирішив зробити традиційний бал «шоколадним». Отож учасники могли помилуватися розкішними шоколадними фонтанами, посмакувати різноманітними виробами із шоколаду, а величезного торта, який замовила голова студентської ради Яна Цапук в одному з луцьких підприємств, вистачило усім. Відзнакою нинішнього балу (а він для вишу уже четвертий) стала надзвичайна активність студентів. Виступили хореографічні колективи: ансамбль «Троянда», клуб «СК-ДЕНС», «Аванте», студія східного танцю. Адже чотири роки тому, починаючи традицію благодійних танцювальних балів, в університеті передусім створили ці колективи, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк. А в Національному університеті «Львівська політехніка» відродження давніх галицьких традицій благодійництва зініціювали ректор «Львівської політехніки», професор Юрій Бобало та голова Асоціації випускників університету, керівник Львівської філії «Укрсоцбанку» Олег Сергеєв. Благодійний Зимовий бал провели вже вдруге. Участь у ньому взяли представники наукової і творчої еліти міста, ділових кіл Львівщини, а також випускники вишу минулих років. Багато емоцій у присутніх спричинив доброчинний аукціон, серед лотів якого були високохудожні фотографії, ексклюзивні книжки та живописні полотна. Уторговані на аукціоні кошти, а це 15 тисяч гривень, поповнять університетський фонд підтримки обдарованих студентів, студентів-сиріт та з багатодітних сімей, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати