Коротко / СУСПІЛЬСТВО
На мисі Фіолент знищено 900-кілограмову авіабомбу
Черговий «сюрприз» у вигляді авіаційної бомби часів війни був виявлений у морі на Фіоленті в районі мису Виноградний. Знайшли вибухонебезпечний предмет відпочиваючі, пірнаючи за крабами недалеко від берега. Бомба, що являє собою довгастий циліндричний предмет, сильно обросла водоростями і тому тривалий час залишалася непоміченою. А знаходилася вона якраз у районі дикого пляжу в п’ятнадцяти метрах від берега на глибині три метри. До Севастополя з Керчі прибула водолазно-піротехнічна група Спеціального морського загону МНС України в складі 4 осіб, яка класифікувала вибухонебезпечний предмет як авіаційну бомбу СБ-2500 виробництва довоєнної Німеччини, вагою близько 900 кілограмів, максимальна зона ураження — 500 метрів. Було прийнято рішення знищити вибухонебезпечний предмет на місці. Місце знаходження бомби по узбережжю оточили в радіусі одного кілометра, було перекрито рейд суден на морі в радіусі двох миль. Здійснений підрив, авіабомба повністю знищена. Піротехніки МНС України звертаються до громадян: всю інформацію про можливе знаходження вибухонебезпечних предметів у морі, водоймах і на суші просимо повідомляти за телефоном Народної служби порятунку «01». Категорично забороняється торкатися небезпечних знахідок, нагадує Центр пропаганди УМНС України в Севастополі.
У Вінниці відкрили козацький табір
Альтернативний традиційним табір літнього відпочинку для школярів відкрили у Вінниці. Загони у ньому називаються сотнями, замість речівок діти вигукують заклички, живуть у спартанських умовах і не хочуть повертатися до дому. Колишній піонерський табір в козацький перетворюється просто — на його території розбивають намети, обід варять у польовій кухні або просто на багатті і цілими днями займаються вишколом: управляються на шаблях, стріляють з гвинтівки, беруть уроки верхової їзди, вчаться триматися не тільки на воді, а й на мотуззях, і за наданою вранці легендою до вечора знаходять і визволяють тих, хто потрапив у біду. А ввечері біля багаття дітки слухають оповідки козака Забабахи. Він львів’янин, який вже 15 років не знімає козацького одягу і двічі ходив чайкою по Європі. Школярам дають наряди на кухню і нічну варту. Зміна триває 10 діб, а по її закінченню практично всі козачата отримують з рук отамана Вінницького козацького полку Володимира Воловодюка грамоти і подарунки за спритність, патріотизм і волю до перемоги. Кому що вручати, визначають змаганнями і конкурсами: «Є краєзнавчі конкурси, історичні, — розповідає Володимир. — На практиці такого, як у нас, діти наврядчи ще десь навчаться. Тим паче, що багато з навичок, приміром такі, як витривалість, відвага, спритність, їм знадобляться в житті». Свій досвід в організації козацьких змін та шкільних козацьких осередків вінницькі козаки, разом із власними сценаріями свят, на осінь планують видати збіркою, як методичний посібник для організації козацького руху у школах області, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА .
Оголошено фотоконкурс «Світ дитячої мрії»
Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки благодійного фонду «Християнський дитячий фонд» оголошує II Всеукраїнський фотоконкурс «Світ дитячої мрії» Участь у фотоконкурсі може взяти кожен, хто захоплюється фотографією та бажає присвятити свою фотороботу темі фотоконкурсу. Учасник фотоконкурсу може подати до п’яти авторських фоторобіт за основними тематичними розділами:
1. Моя сім’я — мій світ» (сім’я — найголовніше у житті дитини, щаслива родина — впевнений старт дитини у майбутнє).
2. «Моя маленька батьківщина» (виховання громадянської позиції починається з любові, поваги до місця, де ти народився, зробив перші кроки, вчишся...).
3. «Зв’язок поколінь» (пам’ятаючи та зберігаючи своє родинне коріння та традиції, ми зміцнюємо своє майбутнє).
4. «Свято життя» (щасливі миттєвості повсякденного життя).
5. «Моя зелена планета» (природа — основне джерело краси, гармонії та здоров’я у житті дитини та родини...)
6. «Через терни до зірок» (виховання в дитині впевненості у власних силах, потягу до самовдосконалення за будь-яких обставин долі...).
Призовий фонд складає 5000 грн. Кращі фотороботи конкурсу буде презентовано у листопаді 2006 року на Всеукраїнській фотовиставці у рамках проведення заключних заходів. Фотороботи надсилаються до 15 вересня 2006 року за адресою: 01030 Київ, вул. Богдана Хмельницького, 51Б, Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді з поміткою «Фотоконкурс «Світ дитячої мрії» або електронною поштою (бажано у форматі «jpeg» або «gif») на адресу [email protected]. Докладно з усіма умовами фотоконкусу можна ознайомитися на сайті Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді у розділі «Інформаційні ресурси» підрозділі «Заходи» у рубриці «Конкурси» http://dss.visti.net/
Випуск газети №:
№116, (2006)Рубрика
Суспільство