Коротко / СУСПІЛЬСТВО
На Рівненщині «спалах» лейкемії
Чорнобильська катастрофа знову нагадала про себе. За даними, які оприлюднила завідувачка онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні Майя Барабаш, у минулому році зросла кількість маленьких мешканців області, які захворіли на лейкемію. Причому кількість хворих дітей зросла більш як удвічі. Тобто якщо у попередні роки медики фіксували щорічно сім-вісім випадків захворювання дітей на лейкемію, то у 2004 році їх налічили аж 17. Нині відділення онкогематології переповнене — воно розраховане на 20 ліжок, а лікується тут 27 малолітніх пацієнтів, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Донецькі пенсіонери отримують допомогу вдома
Близько 10 тисяч пенсіонерів і самотніх непрацездатних громадян шахтарської столиці отримали минулого року допомогу та підтримку від донецьких районних територіальних центрів соціального обслуговування населення. Як наголошують фахівці Управління праці та соціального захисту населення Донецької міської ради, більша частина цих громадян потребує соціальної допомоги на дому, а також медико-соціальної реабілітації. У зв’язку з цим, за станом на 1 січня 2005 року, відділення соціальної допомоги на дому Донецьких районних територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів і самотніх непрацездатних громадян обслужили 4158 осіб, відділення соціально-побутової реабілітації — 5060 осіб. Фахівці районних терцентрів провели медико-соціальну реабілітацію 663 самотніх громадян. 5870 пенсіонерам і самотнім непрацездатним громадянам у 2004 році було надано матеріальну допомогу, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Прихована камера у... маршрутці
А чом би й ні — вирішили у Луцькій міській раді, коли водії і пасажири, які користуються маршрутними таксі, подали таку ідею. Задум поставити відеокамери бодай у кількох маршрутках викликаний особливою активністю даішників: не секрет, що окремі «сержанти Петренки» після відповідної оплати відпускають водія, котрий перевозить стоячих пасажирів... При цьому їхній начальник на засіданні прес-клубу в міській раді наївно заявив: «Ви що, думаєте, вони зі мною діляться?!». І ніяк не пояснив, чому охоронці правопорядку на дорогах і вулицях не реагують на випадки масового паркування у невідведених місцях поблизу ринків, на проїзд автомобілів пішохідною вулицею Лесі Українки...
З ким діляться і чи беруть хабарі «сержанти Петренки», можна буде дізнатися вже незабаром: після того, як маршрутні автомобілі будуть обладнані засобами відеостеження... І хоча тут спостерігаються певні нюанси (наскільки це правомірно), проте захід свій вплив на наведення порядку таки матиме, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Волинська область.
Кожному українцю — по 12 кілограмів риби
У 2004 році вилов риби українськими рибаками (в Азово-Чорноморському басейні, внутрішніх водах України, а також у територіальних водах Марокко, Мавританії, Нової Зеландії і в Антарктиці) скоротився, порівняно з 2003 роком, на 8%, або 20,1 тисячі тонн— до 230,2 тисячі тонн, передають podrobnosti.com. з посиланням на Державний департамент рибного господарства. Скорочення вилову риби відбулося через зношеність рибопромислового флоту. У 2004 році середнє споживання риби становило 12,2 кг на людину за рік (у 2003 році — 12 кг, у 1990 році — 18 кг). Усього в 2004 році населення України спожило 600 тисяч тонн риби, що на 4,5%, або 26 тисяч тонн більше порівняно з 2003 роком.
Випуск газети №:
№23, (2005)Рубрика
Суспільство