Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Церква за цензуру
Поки у світських медіа точиться гостра полеміка щодо свободи слова і політичної цензури, церква, схоже, ніяких претензій до останньої не має. Більше того, духовні пастирі вважають її конче потрібною. Про це засвідчила зустріч у Львові редакторів релігійних видавництв, газет і радіо з отцем Петром Паньківим, якого призначено цензором богословських і літургійних публікацій. На цю посаду його призначено декретом глави української греко-католицької церкви Блаженнішим Любомиром кардиналом Гузаром, який вважає, що в єпархії повинна бути людина, яка би стежила за тим, що друкується у видавництвах, бо останнім часом видається багато книжок на релігійну тематику, але не всі вони є корисними для віри і моралі. Тож посада цензора має допомогти уникненню таких шкідливих публікацій. За словами отця Петра, його служіння не скидатиметься на те, яке мало місце у середньовіччі, а буде цілком демократичним. Церква, наголошує він, не ставитиме питання про заборону друку тих чи інших книжок. Однак такі, які, на його думку, не будуть корисні для віри та моралі, не отримуватимуть церковного благословення. Шкода, звичайно, що подібна цензурна практика не розповсюджується на світські медіа. В сенсі віри та моралі роботи тут — непочатий край, вважає Юрій КРІЛЬ
За чужим паспортом
Двоє громадян Хмельницького стали персонажами кримінальної справи, порушеної за ознаками злочину, передбаченого статтею 332 , ч. 2 Кримінального кодексу України. «Ці особи за певну винагороду вручили громадянці Молдови чужого закордонного паспорта, власним автомобілем «закинули» її до Львова, та незаконний переїзд кордону не відбувся», — повідомила для «Дня» референт прес-групи управління СБУ у Хмельницькій області Людмила Чаплинська. З’ясувалося, що молдованку і послідовників Сусаніна паралельно «вели» співробітники спецслужби. Зупинили у пункті пропуску «Тиса» на українсько-угорському кордоні. Наразі продовжуються оперативно-розшукові заходи для встановлення всіх осіб, причетних до організації незаконного переправлення мігрантів через кордон Батьківщини, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
«Київенерго» скаржиться на збитки, а кияни — на якість теплопостачання
Унаслідок неповної сплати «Київенерго» за спожитий газ підрозділи НАК «Нафтогаз України» обмежили постачання природного газу на київські теплоелектроцентралі. Як наслідок, 16 листопада системою аварійного захисту електростанцій столиці відключено енергоблок потужністю 100 МВт, а 18 листопада — ще один енергоблок потужністю 250 МВт. Відтак «Київенерго» (повідомив «День» його департамент громадських зв’язків) змушене знизити навантаження обладнання електростанцій вдвічі, з 1200 МВт до 590 МВт. Обмеження газопостачання призвело також до невиконання диспетчерського графіка навантажень. Знижено параметри і якість теплопостачання споживачам міста. Щоденні збитки «Київенерго» становлять понад півтора мільйона гривень.
Випуск газети №:
№213, (2002)Рубрика
Суспільство