Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мер винен у смерті велосипедиста

13 серпня, 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Днями київські велосипедисти провели пікетування міської державної адміністрації. Вони закинули міському голові Леонідові Черновецькому, що на його совісті загибель людини. Магнолія-ТВ повідомила, що автомобіль КІА вночі на мосту Патона збив велосипедиста, який загинув на місці. Водій запевняв, що загиблий нібито нерівно їхав, тож він не встиг вчасно зреагувати. Отож, КІА на великій швидкості зачепила велосипед і протягла його по дорозі. Однак експертиза встановила, що місце удару було поряд з відбійником — загорожею, яка відділяє на мосту тротуар від проїжджої частини. Іншими словами: покійний велосипедист дотримувався правил дорожнього руху.

Черновецький не пересів із свого «Майбаха» на бідненьку КІА. Це не він безпосередньо відправив велосипедиста на той світ. Але вина його полягає в тому, що він кілька разів давав обіцянки створити велосипедні доріжки. Якраз два роки тому, в кінці червня або на початку липня 2008 року, дуже активна Асоціація велосипедистів Києва вкотре влаштувала під входом до столичної мерії масову акцію. Учасники її вимагали, аби мер виконав свою передвиборну обіцянку про велосипедні доріжки.

Адже Київ — це чи не єдина європейська столиця, в якій нема жодної велосипедної доріжки. Це при тому, що, за підрахунками самих велосипедистів, у столиці щонайменше п’ятнадцять тисяч людей регулярно їздять на велосипедах. Попри відсутність належних умов.

Під час першої акції до любителів велосипеду вийшов чиновник міськдержадміністрації і показав документи, згідно з якими була зібрана купа підписів бюрократів, котрі дали згоду на створення велодоріжки. Правда, не було головного підпису — самого Черновецького. Тож велосипедисти влаштували пікетування персонально для нього — і підпис міського голови з’явився. Незабаром було оприлюднено карту міста, на якій позначалися вулиці, де має бути створено доріжки.

На той час це виглядало перемогою, як зараз модно казати, громадянського суспільства — громадяни домоглися від політика задоволення своїх інтересів. Крім того, таке рішення мало зберегти життя багатьом любителям велосипеду, адже без велодоріжок вони гинули або травмувалися досить часто. Два роки тому стався гучний випадок, коли на велосипеді загинув відомий перекладач Анатоль Перепадя, котрого збила машина і зникла з місця події.

Однак обіцянки так і залишилися обіцянками. Під час своєї останньої акції велосипедисти зустрілися із формальним заступником голови КМДА, а де-факто — головним розпорядником в міській адміністрації від влади Олександром Поповим. Він прийняв їхні вимоги і обіцяв розібратися. Хотілось би вірити, що він розбереться на користь велосипедистів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати