Перейти до основного вмісту

Меценатський фонд роздав стипендії

Участь у роботі Наглядової ради Волинського національного університету ім. Лесі Українки спонукала народного депутата Ігоря Палицю здійснити соціальні програми для студентів
07 жовтня, 00:00

У кінці минулої весни у цьому виші відбулося перше засідання оновленого складу Наглядової ради, про що газета «День» повідомляла у тексті «Університет має стати центром імпульсів для всього регіону» (28 квітня ц. р.). А вже 15 вересня 85 студентів університету та його структурного підрозділу — коледжу технологій і бізнесу — отримали спеціально виготовлені банківські картки, на які будуть нараховувати іменні стипендії. Їх, до речі, отримали і найкращі студенти платної форми навчання. Також створений головою Наглядової ради благодійний фонд «Новий Луцьк» фінансує і харчування для 170 студентів із малозабезпечених сімей.

Ірина Констанкевич, проректор з навчально-виховної роботи, каже, що практика надання найкращим студентам стипендій благодійними фондами поширена в усьому цивілізованому світовому просторі та є свідченням зрілості й далекоглядності суспільних стратегій. В Україні, на жаль, це явище не надто часте через певні об’єктивні і суб’єктивні причини.

— І, зрозуміло, добрі наміри голови Наглядової ради університету Ігоря Палиці матеріально підтримати молодих здібних людей, які мають здобутки в науковій, творчій, навчальній, громадській діяльності, заслуговують щонайвищої вдячності. Мені імпонує, що ця стипендія, як неодноразово наголошувала директор фонду «Новий Луцьк» Ніна Тарасенко, не стільки нагорода, скільки заохочення до нової праці. Це своєрідна мотивація до кар’єрного зростання й самореалізації молодої людини.

Яна Цапук, котра очолює студентську раду університету, знає кожного з тих, кому після доброзичливої співбесіди з директором фонду Ніною Тарасенко присуджено іменну стипендію. Переконує, що все це цілком заслужена винагорода, адже державна стипендія навіть з університетською індексацією становить 700 гривень. А фонд «Новий Луцьк» платить кожному по 800. Крім індивідуальних стипендій, деякі студенти завдяки меценату отримали і своє перше робоче місце. Одна зі студенток, майстер спорту з художньої гімнастики, буде вести секцію в школі-інтернаті, а ще один студент навчатиме дітей плавати на байдарках. Ці секції також оплачує фонд. Яна Цапук каже, що переважна частина іменних стипендіатів збирається витрачати ці гроші на якісну освіту. Зокрема, на курси іноземних мов. Без їх знання сьогодні марно говорити про світові стандарти освіти, та й в усьому світі розумні люди насамперед вкладають гроші у знання, в інтелект. А хороші курси іноземних мов коштують дуже дорого. Сама Яна уже вчиться на курсах італійської мови, бо хоча досконало знає англійську й польську, хоче здобути ще одну вищу освіту в європейському виші, і можливо, що це буде Болонський університет.

Яні приємно, що іменні стипендії отримали не тільки відмінники навчання чи студенти, які проявили себе у творчості. А й ті, котрі активні в громадській роботі. Наприклад, волонтери, які організовують благодійні концерти та ярмарки, а отримані кошти передають на потреби «державних» дітей. По собі знає, скільки зусиль і власного часу це потребує. Тому їй імпонують сказані на першому засіданні Наглядової ради університету слова багаторічного і активного члена ради, головного редактора газети «День» Лариси Івшиної про те, що «час відкинути традиційні підходи до творення спільного майбутнього, що сьогодні прокладається на провладні кола, і спробувати самим вплинути на соціальні процеси в суспільстві». Через це їй імпонує і позиція газети «День», яку вона називає «сімейною» (родина, де троє студентів, тримається на одній мамі).

Тетяна Бубало, студентка Інституту філології та журналістики, іменну стипендію фонду «Новий Луцьк» отримала, якщо можна так сказати, і завдяки газеті «День». Крім доброго навчання, на факультеті журналістики високо оцінили те, що їй вдалося стати членом Літньої школи журналістики газети «День». І під час співбесіди з директором фонду Ніною Тарасенко вона говорила про те, який великий досвід здобула під час Літньої школи у «Дні». Каже, що було дуже важко, бо планка вимог висока, та надзвичайно цікаво. Власне, вона була першою учасницею такої школи з Волині. Наступного року теж хотіла би попрактикуватися у «Дні» та вже роздає поради студентам із рідного університету, які теж цього прагнуть. Отриману ж стипендію від меценатського фонду вона збирається витрачати на тренінги й конференції зі спеціальності, яку здобуває. І активно співпрацює над випуском факультетської газети «Об’єктив-фреш».

Уміння об’єднувати людей навколо хорошої ідеї, креативність, які є в ректора Волинського національного університету ім. Лесі Українки, професора Ігоря Коцана, як бачимо, сприяють здійсненню успішних соціальних проектів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати