Перейти до основного вмісту

Мінприроди почало опікуватися дельфінами

Указ про заборону вилову тварин дійсний протягом трьох років
14 травня, 00:00

Оббивання порогів державних структур громадськими екологічними організаціями іноді дає результати: днями Міністерство охорони навколишнього середовища України розпорядилося на три роки заборонити відловлювати дельфіни. Йдеться про три види чорноморських китовидних, які занесені в Червону Книгу України, Червону Книгу Чорного моря, Міжнародну Червону книгу і охороняються кількома міжнародними екологічними конвенціями: дельфіна-білобочки (Delphinus delphis), афаліни (Tursiops truncatus) і азовки (Phocoena phocoena). Виняток стосується лише мертвих тварин, тіла яких можуть узяти науковці для своїх дослідів.

Таке рішення — дуже на часі, адже популяція дельфінів у Чорному морі — під загрозою. Екологи стверджують, що на це є багато причин. Зокрема, те, що в протягом останнього місяця на східному узбережжі Криму місцеві жителі знаходять мертвих дельфінів, експерти пояснюють забрудненістю Чорного моря нафтопродуктами. Дельфінологи ж пов’язують загибель тварин із сезоном промислової риболовлі. Недивлячись на те, що дійсну причину загибелі дельфінів можна буде назвати лише після низки аналізів, багато експертів схиляються до думки, що між забрудненням моря і загибеллю тварин є взаємозалежність. Екологи нагадують: щорічно в риболовні сітки потрапляють декілька тисяч чорноморських дельфінів. Отож, аби зберегти популяцію, державі слід узяти під контроль браконьєрство на Чорному морі.

КОМЕНТАР

Володимир БОРЕЙКО , директор Київського культурно-екологічного центру:

— Й до цього указу вилов дельфінів в Україні був заборонений. Але в законодавстві була «дірка»: дозволялося виловлювати хворих дельфінів. Є багато причин, чому в нас мало дельфінів, але завдяки такому рішенню Мінприроди в нас перестане діяти мафія, яка займалася відловом дельфінів для дельфінаріїв. Їх у нас діє близько 15 і вони за рік виловлювали до 10 дельфінів. Це дуже багато, тому що, наприклад, афаліни у Чорному морі мешкає максимум дві тисячі. Дельфінарії різними шляхами отримували дозволи і виловлювали здорових дельфінів. У неволі дельфіни живуть 2— 4 роки, хоча на волі — до 50. Через те існував такий бізнес: у дельфінаріях тварини швидко вмирали, тож доводилося ловити нових. Ми розкрили ці нечисті схеми — що власники дельфінаріїв виловлюють не хворих, а здорових дельфінів — і стали звертатися до Мінприроди, пікетували його. В результаті перший заступник міністра погодився з нашою позицією і нарешті вони видали цей указ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати