На концерт — в Інтернет,
або «Музика on-Line»Інтернет обплутав усю планету. Земля та й жителі в небезпеці. Вирватися з цієї напасті неможливо. А павутиння дедалі поширюється й сильніше заплутується. Скоро від реального світу залишиться тільки його віртуальне відображення у нескінченних нитках Інтернету.
Сьогодні в нас у ефірі музика, яка лунає з близьких та далеких вузлів павутиння.
Через пошуковий сервер задаємо ім’я будь-якого композитора або виконавця, і щось там обов’язково знайдеться. Це може бути й біографія, музичні твори, статті, фан-клуби тощо. Причому головним чином не офіційна інформація, а сторінки численних любителів. Кожен бажаючий може зробити те саме: відкрити свою сторінку, присвятивши її якійсь музичній зірці. Ми ж намагатимемося, не претендуючи на всеосяжність, бо в даному випадку це неможливо, знайти «офіційні джерела».
Для одержання високоякісної музики треба мати якісний зв’язок, швидкість прокачки не менше 28 кбіт/сек. і підтримку Real Audio. Але хто такого не має, може одержати музику в форматі Midi, причому навіть класичну видатних композиторів. Адреса Мidi-центру коротка й проста: midiworld.com.
Хто цікавиться крутими найсвіжішими новинами сучасної музики, а також бажає її послухати, goto MTV: www.mtv.com. Сторінка MTV найкрутіша за оформленням. Крім «звичайних» новин, інформацій про хіт-паради, шоу-тури, статті, на перший план виноситься спілкування з глядачами-слухачами. Є своє «опитування населення». Можна попорпатися в базі даних, де знайти інформацію про безліч сучасних виконавців і навіть знайти роботу.
Останнім часом активно розвивається й віртуальна підтримка української музики. Піонерами, здається, тут були любителі-професіонали, що відкрили кібер-кафе з фан-клубом «ВВ»: vv.cybercafe.kiev.ua.mirror. Тут можна знайти дискографію, фотогалерею, тексти пісень, гітарні акорди, інформацію про концерти, новини, інтерв’ю та статті.
І нарешті новий спеціалізований світ української естради: www.music.com.ua. Тут є архів сучасної української музики, хіт-парад, програш «випадкової» пісні, книга для гостей. Мidi-архів, виходи на сторінки Ірини Білик, Олександра Пономарьова, Ані Лорак, «Братів Гадюкіних», «Лечения одуванчиками» та багато іншого.
Якщо так справи підуть далі, то скоро вже не потрібно буде купувати касети та диски. Достатньо буде замовити улюблену музику й одержати satisfaction. Це, звичайно, жарт. Але в кожному жарті є частка жарту.
На наступній сторінці «Аудіо & відео» — «Відео on-Line».
Випуск газети №:
№36, (1999)Рубрика
Суспільство