Перейти до основного вмісту

Наш університет і наш «День»

09 серпня, 00:00
ЗУСТРІЧ УЧАСНИКІВ «ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ «Дня» З ПОЛІТОЛОГОМ ОЛЕКСІЄМ ГАРАНЕМ І ГОЛОВНИМ РЕДАКТОРОМ «Дня» ЛАРИСОЮ ІВШИНОЮ / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Вже не один рік поспіль редакція нашої газети щоліта приймає на стажування студентів із кращих вищих навчальних закладів України. А саме: з Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська, Острога та Черкас. До того ж «Літня школа журналістики», яка таким чином утворилася у «Дні», чи не єдина у своєму роді. Слід зазначити, що саме завдяки «Літній школі журналістики» наші журналісти та викладачі, студенти ВНЗ мають можливість не лише дискутувати на цікаві та актуальні політичні, суспільні та історичні теми, а й пропонувати своє бачення подальшої долі України.

Далі, для кращого знайомства зі стажистами «Дня», вашій увазі пропонуємо відповіді на кілька наших питань:

1. Як ви оцінюєте співробітництво вашого університету й «Дня»?

2. Якою була ваша особиста дорога, що привела у «День»?

3. Ваше бачення України. Що ви хочете зробити для України?

4. Побажання «Дню» й читачам газети.

Наразі «День» публікує лише невелику частину анкет. Але вже у наступних номерах газети ви зможете прочитати інші.

Дар’я ШВАЯ , Національний університет «Острозька академія»:

1. Якщо можна говорити про те, що дружба — феномен не тільки міжособистісний, а й притаманний цілим інституціям, то називати цим словом стосунки між Острозькою академією та газетою «День» — максимально влучно. Адже як інакше охарактеризувати якесь особливо турботливе, невимушено відверте і, значною мірою, взаємно повчальне спілкування «Дня» та нашого університету? От таким чином і співпрацює Острозька академія із «Днем» — чи то допомагає «газеті-активісту» достукатися до якомога більшого кола перспективної молоді, наділяючи цю перспективу добре продуманим раціоном значень, чи то навпаки — опирається на плече редакції, коли необхідно додати чогось новенького у меню. Ось так — на збалансованій дієті — і зростають майбутні «вершки суспільства»... А якщо серйозно — у наш час чи не найголовнішим завданням українців є навчитися дослухатися один до одного, і саме цьому намагаються навчитися самі та навчити інших наш університет і наш «День».

2. Тисячі разів чула: якщо поставити перед собою мету — обов’язково її досягнеш... А тепер — остаточно переконалася, що це... неправда. Точніше — не вся правда. Виявляється, навіть мету так чітко не потрібно формулювати. Мені завжди дуже хотілося спробувати, що таке журналістика, але чомусь здавалося, що це якось нереально, недосяжно, наївно, врешті-решт. Аж тут — доля підкинула такий шанс! І, уявіть собі, для того, щоб я ним таки повністю скористалася, «кидок» був подвійним: вже два роки поспіль я маю змогу проходити практику у газеті «День». Справа в тому, що редакція дає можливість навчатися... — ні, жити у журналістиці, не лише студентам, у яких ця справа — профілюючий предмет, але й тим, хто нею просто цікавиться (не кажу «захоплюється» — майже впевнена, що це прийде після практики у «Дні»). Отож, серед усіх корисних висновків, які я зробила для себе, перебуваючи тут — те, що треба бути сміливішим у своїх мріях!

3. Гадаю, необхідно зараз підвести короткий підсумок того, про що я вже сказала: українцям слід навчитися слухати і чути один одного, а також — не прив’язувати свої мрії до того, що ми вже маємо. І тоді, напевно, можна буде прогнозувати майбутній клімат нашої держави достатньо м’яким, теплим та спокійним. А інакше — усе ті ж засухи, буревії, землетруси і т.п. Втім, якщо природні умови не завжди від нас залежать, і значну частину механізмів уже безповоротно запущено — пора б навчитися керувати стихіями.

4. Знаєте, як буває, коли намагаєшся купити подарунок людині, у якої вже нібито все є? Ось приблизно так само важко і побажати щось газеті «День»: високопрофесійного колективу, великої свідомої аудиторії, ентузіазму та завзяття, відданого цілком і повністю своїй справі редактора — такі побажання просто не актуальні, оскільки спізнилися років на 10. А говорити «залишайтеся такими, якими ви є» — вже теж, погодьтеся, якось не солідно... Тож бажаю тобі, люба редакціє «Дня» (якось фамільярно звучить, але ж не можу я до редакції звертатися на «Ви» — не сприймайте, будь ласка, за неповагу), насолоджуватися тим, що у тебе є, а також — з часом стати вузькоспеціалізованим виданням для інтелектуальної еліти, читачем якого є переважна більшість населення України!

Катерина ЯБЛОНОВСЬКА , Національний університет «Острозька академія»:

1. «Острозька академія» і «День» добрі й давні друзі. Студенти нашого ВНЗ мають щоденну змогу проводити час з газетою, бути її дописувачами та читачами, таким чином творити історію й закарбовувати свої імена у книгу вітчизняної публіцистики.

2. Особисто мене в журналістику привела жага до інформації. Так, крок за кроком, я опинилася на практиці в редакції газети «День». Приїхала сюди здобувати навички в професійній публіцистиці. І, безперечно, я дуже вдячна за надану мені можливість. Я зрозуміла, що журналістика — це справа людей, які мають сильний характер і володіють загостреним відчуттям справедливості. І таким рисами наділений тут кожен! Слід віддати належне головному редактору газети — Ларисі Олексіївні. Вона надає велику можливість, грандіозний шанс талановитим людям, а то вже інша справа — використовують вони його чи ні...

3. Я підозрюю, що будь-які прогнози чи фантазії недоречні в даній ситуації, принаймні через те, що це — суцільне безглуздя. Адже, навіщо забігати у туманне майбутнє, якщо ми маємо розібратися з реалістично-гидким сьогодні? Годі базікати, слід діяти!

4. Газеті «День» бажаю надалі дерзати (рвати) реальність...Успіхів! Тиражів достатніх! Читачів вдячних!

Ірина ПІВЕНЬ , Національний університет «Острозька академія»:

1. Газета «День» вже давно і тісно співпрацює з «Острозькою академією». Завдяки цьому співробітництву кожен студент, що бажає висловитися на якусь тему у письмовій формі, має змогу надсилати свої статті до газети. Крім того, ми отримуємо можливість побачити життя редакції, спробувати влитися в колектив, приїхавши на літню практику до Києва. Співпраця видання з навчальними закладами — це чудова ідея, завдяки якій студенти отримують ще один варіант саморозвитку та самовдосконалення, або хоча б шанс зрозуміти, чи знайдуть вони себе в журналістиці, чи ні.

2. Бажання писати з’явилося у мене ще в дитинстві — чи не з того самого часу, коли я вперше взяла ручку до рук. Спочатку це були дитячі вірші, що друкувались у районній газеті, потім більш серйозніша лірика, а згодом це бажання трансформувалося у прагнення спробувати себе у журналістиці.. Тому я і прийшла до університетської газети «Острозька академія». Під час літньої практики в газеті «День» кожен день став своєрідним відкриттям, адже, як виявилось, стільком речам потрібно вчитися. Що я й робила — спілкувалася по телефону, брала інтерв’ю, писала замітки. Всі види діяльності принесли мені певний досвід, а досвід — це та безцінна річ, якої мені поки що бракує.

3. В моєму баченні, Україна — це незалежна держава з величезним потенціалом та вагомим історичним минулим. Тому дуже хочеться, щоб цей потенціал був спрямований у вірне русло, а це минуле шанувалося належним чином. Мені властивий оптимістичний погляд на речі, тому я вірю, що так і буде, і що нова українська еліта зуміє вивести нашу країну із кризи.

4. Бажаю газеті «День» і надалі процвітати та бути зразком для інших українських видань, показувати іншим, якою насправді має бути якісна журналістика. Нехай коло ваших читачів та шанувальників постійно збільшується!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати