Німецький конвой
Новий «зір» київських нейрохірургів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020402/460-5-2.jpg)
Конвой був уже десятим та ще й дуже очікуваним, адже з ним мав прибути в Інститут нейрохірургії Академії медичних наук України цінний прилад — нейроендоскоп. І оскільки одержувало його відділення, де лікують маленьких пацієнтів, головному дитячому нейрохірургу Міністерства охорони здоров’я України, професорові Юрію Олександровичу Орлову довелося терпляче роз’яснювати газетярам і тележурналістам, у чому ж цінність приладу. Він дозволятиме хірургам бачити те, що під час операції знаходиться поза межами досягання їхнього зору, й оцінити стан прилеглих до враженої ділянки тканин. Завдяки цьому складні операції на мозку будуть менш травматичними, а отже — й менш важкими для маленьких пацієнтів, тож даватимуть більше надій на одужання.
А тим часом голова Дитячого фонду Союзу «Чорнобиль» Валентина Прокопівна Колесникова захоплено розповідала про доброчинну діяльність доктора Ціглера. У себе на Батьківщині саме він є організатором і керівником акції, спрямованої на допомогу тим, хто в нашій країні постраждав від чорнобильської трагедії. Ось уже вдесяте пан Ціглер зі своїми добровільними помічниками, яким доводиться брати відпустку за власний рахунок, привозить в Україну гуманітарну допомогу. Лікар за фахом, він дбає про те, щоб у привезеному вантажі були не тільки продукти харчування та одяг, а й необхідне медичне устаткування, медикаменти. Завдяки очолюваній ним акції допомогу вже одержували в п’яти областях України — в містах Корюківці, Яготині, Ульянівці, Народичах, Волочиську. За свою благодійну діяльність Йозеф Ціглер був відзначений нагородами Адміністрації Президента України, Київської міськдержадміністрації, Товариства Червоного Хреста, Союзу «Чорнобиль». А цього разу пані Валентина подбала про те, щоб грамоти Союзу одержали ті, хто вперше прибув у складі конвою в Україну.
Гості теж подбали про те, щоб вручення київським медикам нейроендоскопу не виглядало як надто офіційна й зарегламентована подія. Тож велика коробка з приладом була прикрашена бантом з двоколірної жовто-блакитної стрічки й виглядала приблизно так, як новорічний подарунок у сімейному колі.
Та, звичайно, без офіційних промов не обійшлося. І хто б не виступав — чи то директор інституту, віце-президент Академії медичних наук України, академік Юрій Панасович Зозуля, завідувач клініки нейрохірургії дитячого віку професор Юрій Олександрович Орлов, чи то сам доктор Йозеф Ціглер, у кожній з промов відзначалося, що характер благодійної допомоги останнім часом змінився і вийшов на новий рівень. У перші роки незалежності медики в Україні відчували потребу в найнеобхіднішому: від ліжок та білизни для лікарень — до одноразових шприців, а сьогодні, коли наша економіка дещо зміцніла і є можливість поліпшувати медичні послуги населенню, більш зацікавлені лікарі у високотехнологічному обладнанні. І це врахували організатори благодійної акції, зібравши кошти на нейроендоскоп і попередньо навчивши працювати на ньому київського нейрохірурга Володимира Святославовича Михалюка.
Випуск газети №:
№60, (2002)Рубрика
Суспільство