Перейти до основного вмісту

Оболонська магія

У Києві почав працювати новий театр
14 квітня, 00:00
ТЕТЯНА ЛЕМІШ У ВИСТАВІ «ВХОДИНИ» / ФОТО IГОРЯ ТОЛМАЧОВА

У мешканців Оболоні з’явився свій театр, що розташувався за адресою: вул. Героїв Сталінграда, 24, корп. 12. Театр, можна сказати, унікальний, з дивовижною жанровою спрямованістю — він авторський Театр магічної драми «Театріон».

«Театріон» — це приватний театр- студія, що його привітна господиня, яка наполягає саме на такому визначенні, а не художній керівник чи директор, Тетяна Леміш, вирішила спеціалізувати на магічній драмі українських та зарубіжних письменників, iз перевагою все ж таки, на вітчизняних авторах. Вона вважає — Україна має в своїй спадщині великий містичний досвід, який досі не був втілений у мистецтві жодного театру.

Твори літератури, так званого магічного реалізму, зокрема Михайла Булгакова, вже є в репертуарі актриси Тетяни Леміш, моновистави «Маргарита» і «Булгаковське рондо» заклали основу афіші «Театріону». Третьою, новою виставою стала вистава «Входини», створена на основі етнографічного матеріалу з української демонології. Її символічну назву можна сприймати і як проникнення у світ невідомого, і як входження у новий дім, що символізує початок життя «Театріону».

«Входинами» театр ознаменував своє народження. Глядачам треба приготуватися до містичних несподіванок: і трохи посидіти в темряві, за вогником свічки прямувати до глядацької зали, прислухатися до дивних звуків, споглядати раптові зміни і трансформації речей, одним словом, «поспілкуватися» з нечистою силою і відчути присутність померлих душ наших предків.

Та не лякайтесь! Це ж театр і робитиме все актриса Тетяна Леміш iз гумором і вигадкою, щиро відкриваючи глядачам багатющий світ народної мудрості, винахідливості, традицій і звичаїв. У виставі існує певний сюжет, складений iз окремих новел, в яких розповідається про домовиків та відьом, чортів, мавок та русалок. Глядачі опиняються ніби всередині української хати, де є обов’язкова піч і стара скриня, ступа... А господиня хати — Т. Леміш і намовлятиме, і ворожитиме, і сперечатиметься із забобонами, і співатиме, і пританцьовуватиме. Журливо й весело супроводжуватиме розповіді господині скрипаль (Сергій Охріменко — автор музичного оформлення, музикант ансамблю автентичної музики «Древо»). Завдяки запальним мелодіям скрипки відтвориться атмосфера народного духу, правдивої національної культури, повністю виправдається твердження: «Скрипка-душа народу».

Робила виставу справжня інтернаціональна команда. Режисер Марія Немировська, колишня киянка, зараз — мешканка Ізраїлю. До речі, її мати, композитор Юлія Рожавська — автор відомої української пісні «Летять, ніби чайки». Сценографію вистави створила художниця з Дніпропетровська Марія Ткаченко. Тетяна Леміш — випускниця Московського ГІТІСу, працювала в театрах України, Грузії, Греції.

Двері «Театріону» відкриті для всіх. Окрім вистав Тетяни Леміш, які репрезентовані для дорослих глядачів, діти можуть переглянути лялькові вистави. Їхні батьки у цей час зможуть поспілкуватися у затишному кафе. А взагалі, в планах «Театріону» перетворитися на найбільший культурний центр на Оболоні. Вже розгортають свою діяльність сімейний клуб «Есперанто», художня галерея, музичний салон, кіноклуб, книжкова лавка, дитяча студія акторської майстерності. В майбутньому тут планується проводити клубні сімейні вечори та театральні фестивалі. Так що, культурне життя Києва, зокрема Оболоні, пожвавиться. Завдяки благородним зусиллям колективу театру «Театріон».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати