Просили квартиру — отримали снікерс

Тетянка з наметового містечка у Вінниці відсвяткувала свій третій день народження на майдані біля мерії. Як вже повідомлялося, ініціаторка пікету Олена Павлова (див. «День», №87) провела акцію голодування. Наймолодша мешканка вінницьких «протестних» наметів Тетянка вперше на своєму дні народження змогла ходити. До речі, Валентина Опушко, мама Тетяни, стверджує, що її донька — остання у Вінниці дитина, народжена в сім’ї ліквідатора аварії на ЧАЕС. «Частина ліквідаторів вже померли, — пояснює жінка, — тим, які залишились, навіть якщо на момент аварії вони були солдатами строкової служби, зараз по 40 років. В основному — це лежачі інваліди. Не думаю, що в них народжуються діти».
Далі Валентина Опушко розповіла, що Тетянка народилася з тазостегновим вивихом і від народження була у шині Шнайдера. «Майдановий» день народження — перший, на якому вона не лежала, а бігала. Тим більше, що на площі перед міськвиконкомом є де розгулятись.
Нагадаємо, що Валентина Опушко та багатодітна вдова Олена Павлова вимагають від місцевої влади рішень, які б прискорили отримання квартир. Поки що владні представники «вручили» їм лише цукерки. Валентина Опушко повідомила, що її доньку, йдучи на роботу повз намети, привітали заступники міського голови Василь Жорноклей і Анатолій Ворона та депутат міськради В’ячеслав Шостак. Перший вручив дитині снікерс, а решта — по коробці цукерок. Але основним подарунком для мам стала нарада в мерії: посадовці говорили про програму молодіжного будівництва.
— Конструктивної розмови, на жаль, не вийшло, — розповідає Олена Павлова, що була присутня на переговорах. Але фонду молодіжного будівництва доручено знайти земельну ділянку для нового будинку.
До речі, Фонд ділянку знайшов, але земля у запропонованому списку вже виявилась зайнятою іншими організаціями. Директор вінницького регіонального Державного фонду сприяння молодіжному будівництву Григорій Бабюк говорить, що мерія вже не один раз пропонувала подати перелік ділянок, але жодне із подань не було задоволене.
— Нині отримати кредит бажають понад 1000 вінничан, тому ми будемо наполягати на отриманні ділянки хоча б площею 1 га, щоб будуватись із перспективою. «Вставки» між існуючими будинками — це не забудова, — прокоментував для «Дня» ситуацію Григорій Бабюк.
Тим часом наметове містечко розростається. Ще одна мати трьох дітей, вінничанка Світлана Котлярова, приєдналась до протестуючих, сподіваючись, що і її біда буде почута владою. У неї є житло, але воно «розповзається» завдяки сусідньому будівництву торговельно-офісного центру. Ініціаторка пікету Олена Павлова вже припинила голодування, через тиждень після його оголошення. Вона очікує на зустріч з головою Державного фонду сприяння молодіжному будівництву, призначену на 9 червня. Нині Олена повернулась до звичного життя та вийшла на роботу. А варту на майдані продовжують її нові приятельки із своїми дітьми.