Шлях країни до серця дипломата лежить через його шлунок
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19981031/4209-16.jpg)
У вільний від роботи час італійський посол катається на лижах, конях, грає в теніс. Правда, нинi цей вид спорту йому не доступний: після перелому руки лікар заборонив йому грати протягом року. До нього в гості під час своїх гастролей заїжджав Тото Кутуньо, своїми добрими друзями він називає Анатолія Солов’яненка і Таїсію Повалій; не забуває завітати до нього на чашечку кави й Ірина Білик.
Як усякий італієць, Джан Лука не байдужий до їжі. Тож, приїхавши в Україну, він насамперед ознайомився з нашою кухнею і, звичайно ж, із напоями...
Італійському послу стрепенув душу наш «Княжий келих», хоча дипломат зiзнався, що досі не може зрозуміти, коли у нас п’ють: до, після, під час чи замість їжі.
Традиційний український борщ (гордість наших мам), вареники і всіляке м’ясо складають список найулюбленіших блюд посла. Ось тільки з котлетами «по-київськи» бувають проблеми. Якось в одному із київських ресторанів у найбільш невідповідний момент блюдо «вибухнуло» маслом і зіпсувало гардероб. Отже котлети італієць не їсть.
А здивований, підкорений і спантеличений був пан Бертінетто нашими застільними промовами-тостами. Один із них у віршах і, природно, про жінок, почутий ним в Одесі цього літа, настільки запав йому в душу, що він вирішив написати книгу про застільне ораторське мистецтво.
№209 31.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»