СКАРБНИЧКА ЕЛІТНОЇ МУДРОСТІ
Тема «Політика»Мета виправдовує засоби.
Люди переважно судять за зовнішнім виглядом, оскільки побачити дано всім, а доторкнутися руками — небагатьом. Кожен знає, який ти маєш вигляд, але небагато кому відомо, який ти насправді, й ці останні не посміють заперечити думку більшості, за спиною якої стоїть держава.
Політика — мистецтво створювати факти, жартома підпорядковувати собі події та людей. Вигода — її мета, інтрига — засіб... Перешкодити їй може лише порядність.
У політиці заради відомої мети можна укласти спілку навіть із самим бісом — треба лишень бути певним, що ти ошукаєш біса, а не біс — тебе.
З десяти політичних рішень, які має прийняти людина, на якому б місці вона не перебувала, дев’ять буде їй завжди вказано обставинами. І чим вища її посада, тим обмеженіша її свобода вибору.
Влада спирається на уяву й вельми нагадує театр маріонеток.
Хто хоче стати провідником людей, той повинен протягом доволі значного проміжку часу мати серед них славу найнебезпечнішого ворога.
— Ваше політичне кредо?
— Завжди! — захоплено відповів Полєсов.
У Росії немає посередніх талантів, простих майстрів, а є самотні генії й мільйони зовсім не придатних людей. Генії нічого не можуть зробити, бо не мають підмайстрів, а з мільйонами нічого не можна зробити, бо в них немає майстрів. Перші некорисні, бо їх дуже мало; другі безпорадні, бо їх дуже багато.
Стягування непомірних податків — це шлях, що викликає розбій, збагачення ворога, що призводить до загибелі держави.
— Ви хто такий?
— Депутат.
— Ганьба! Здорова людина! Краще б працювати йшли.
Якщо начальник не робить нам зла, то це вже чимале благо.
Злидні — корінь безладдя в країні!
Зі службової записки Леніна Чичеріну: «Нашу ноту з приводу відстрочки Генуезької конференції потрібно скласти в найзухвалішому й найзнущальнішому тоні, так, щоб у Генуї відчули ляпас. Справжнє враження можна справити лишень наднахабством».
Людина, яка практично стерла з лиця землі Казань і, взагалі, своєму власному народові завдала більш спустошливого удару, аніж будь-які татаро-монгольські набіги, висловилася, проте, таким чином:
— Щоб полювати на зайців, треба безліч псів, щоб перемагати ворогів, — безліч воїнів; хто ж, маючи розум, без причини страчуватиме своїх підданих!?
У політики немає серця, а є лише одна голова.
Питають, як керувати державою? Відповідаю: мудрих і здібних потрібно висувати на посади незалежно від їх становища та походження; брехливих і нездібних людей треба негайно відправляти у відставку.
(Чомусь цієї цінної інструкції дотримувалися занадто рідко. Як прикро!).
Випуск газети №:
№10, (2002)Рубрика
Суспільство