СХIД і ЗАХIД зустрілися в «Місті N»
ВЕРНIСАЖ
Що таке місто «N» для любителів образотворчого мистецтва взагалі і сучасного зокрема, пояснювати не треба. Це галерея, розташована в центрі Києва, на вул. Володимирській. Відкрилася вона не так давно, але відразу ж стала одним з центрів тяжіння для багатьох художників України, який не втратив своєї привабливості навіть зараз, коли будинок, в якому розташована галерея, частково ремонтується, коли в залах пахне фарбою і тягне холодом. Але серед всієї цієї необлаштованості зберігається цілком повноцінний і живий острів сучасного мистецтва.
«Місто «N» є не тільки центром тяжіння, але місцем перетину різних художників з різних регіонів, що в інших галереях трапляється не часто. На цей раз в «Місті «N» зустрілися Схід і Захід, що вельми симптоматично. Адже Україна завжди була рубіконом в напрямах схід-захід, захід-схід. Сучасний вітчизняний живопис — один з найяскравіших виявів того, як він сторіччями синтезував мудрість Сходу з мудрістю Заходу, не втрачаючи при цьому своєї самобутності, — переконані організатори виставки. І досить переконливо демонструють це на прикладі, що не потребує представлень, Миколи Журавля і Андрія Блудова (київська школа живопису і відповідно — Схід) і також добре відомих Сергія Савченка і Михайла Демцю (львівська школа живопису — Захід).
Всі ці художники досить молоді, безумовно дуже талановиті, плодовиті, енергійні, їх знають і цінують (навіть важко сказати, де більше — вдома або за кордоном) і дуже успішні. Останнє вважаю величезним їх достоїнством, що, напевно, не дуже в’яжеться з загальними наріканнями на те, як погано і важко живеться вітчизняним художникам. Дійсно — нелегко. І ті, що працюють не покладаючи рук і при цьому досягають успіху, заслуговують ще більшої поваги. Отож, схожість між цими живописцями на цьому і закінчується. А далі... далі — треба бачити.