Тернопіль ризикує потонути у власному смітті
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090218/427-6-2.jpg)
Про те, що Тернопіль колись мав статус найчистішого міста в Україні, молодь навіть не пам’ятає. Але я не буду описувати роботу комунальних служб і відсутність екологічної культури у багатьох жителів міста. Ці проблеми, напевно, притаманні кожному регіону. У Тернополі назріла значно гірша ситуація — немає куди дівати сміття. Адже сміттєзвалище в Малашівцях Тернопільського району переповнене, і відходи, що скидались туди десятиліттями з обласного центру, становлять загрозу зараження води, яка надходить у помешкання тернополян — поблизу водозабір міста. Хоча офіційно сміттєзвалище закрили ще в 1988-му році, в 2006-му знову заборонили там скидати відходи, — та дотепер комунальні служби Тернополя продовжують вивозити туди сміття. Порушують заборони через відсутність альтернативи. А нещодавно податкова інспекція оштрафувала комунальне автотранспортне підприємство міської ради на 11 мільйонів гривень, що стало причиною страйку водіїв сміттєвозів. Вихід із зачарованого кола й міська, й обласна влада вбачають у спорудженні сміттєпереробного заводу. Проте для його будівництва потрібно коштів у 12 разів більше, ніж становить річний бюджет Тернопільської області.
— За бюджетні гроші цього питання я не вирішу. Потрібні тільки інвестиційні кошти, — каже голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь.
Чим закінчаться перемовини з інвестором, невідомо. Адже про будівництво сміттєпереробного підприємства на Тернопільщині йдеться кілька років. Проте жодна сільська рада з екологічних міркувань не погоджується виділити ділянку під забудову. То ж на останній сесії Тернопільської обласної ради ухвалили рішення про додаткове обстеження сміттєзвалища в Малашівцях. Та чи розірве воно зачароване коло?