ТУРИСТИ В АНТАРКТИДІ
Останніми роками льодовий материк вельми популярний у любителів туризму. Щомісяця з Нової Зеландії до Антарктиди відправляються комфортабельні лайнери з десятками любителів «гострих відчуттів» на борту. Один тиждень під холодним небом Антарктиди коштує кожному з них $ 5 тисяч.
Сім яскравих днів, проведених у цілковитій ізоляції від шуму й цивілізації, запам’ятовуються туристам на все життя. Крім «спілкування» з рідкісними тваринами, які господарюють на льодовому материку, менеджери з туризму пропонують своїм клієнтам відвідати вже покинуті зимівниками наукові станції, побачити, як і в яких умовах жили перші зимівники, придбати на згадку незвичайні антарктичні сувеніри.
Не обходять туристи осторонь і діючі станції. Мабуть, з особливою цікавістю гості з далекого Заходу відвідують російські й українські зимівлі. Цікаво, що в районі російської станції глибоко під землею розміщено озеро, вік якого — понад тисячу років. Добратися до нього складно, бурові роботи ведуться вже кілька років, і залишається тільки здогадуватися про те, що виявлять учені в прадавньому водоймищі.
Найбільш варті уваги на шостому континенті — пінгвіни. Пінгвін — найвідоміша тварина Антарктиди. На самому континенті мешкають тільки чотири види пінгвінів (з вісімнадцяти), найбільший — імператорський — практично цілий рік проводить у морі й виходить на берег тільки взимку для того, щоб народити потомство. Самиці відкладають по одному яйцю й повертаються в море, а самці, зібравшись у зграю, їх висиджують. Для того, щоб уберегти яйця від охолодження, батьки-пінгвіни, не рухаючись упродовж трьох місяців, тримають їх у складках шкіри своїх ніг.
Деякі випадки про пінгвінів зимівники розповідають невтомно. Одного
разу під час футбольного матчу між англійцями й українцями кілька пінгвінів
вискочили на поле й почали бігати разом із футболістами. Маленькі пінгвіни
обожнюють спілкуватися з людьми й радісно зустрічають новоприбулих зимівників.
Випуск газети №:
№94, (1998)Рубрика
Суспільство