Перейти до основного вмісту

Вас вітають класики!

Про вдалу і не дуже творчість до Дня закоханих
16 лютого, 10:23
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

День Валентина, або День усіх закоханих, багато хто сприймає скептично. Але й прихильників у свята залишається чимало. Вже давно одним із найпопулярніших способів його зустріти є стояння в черзі. Черзі за квітами чи квитками на концерти, в кіно та інші романтичні й не дуже місця. Зрештою, є правило: підготовка до свята нерідко приємніша за саме святкування.

Оскільки зараз триває традиційний сезон грипів, актуальними є валентинки від Міністерства охорони здоров’я. МОЗ нагадує: «Ми з тобою як антибіотик і рецепт — нероздільні». Мало хто встоїть перед зізнанням: «Все, що було до тебе, — гомеопатія». Ну і, певно, тепер кожен вивчить основне гасло медреформи, адже: «За тобою хоч на край світу — як гроші за пацієнтом».

На край світу за коханим обіцяє піти королева Франції Анна Київська на жартівливій валентинці від «Радіо Свобода». Їхній набір листівок, як і МОЗівський, теж розійшовся інтернетом. Привітання начебто від видатних українських діячів. Там є зворушливі, на кшталт: «Давай писати нашу історію разом. Михайло Грушевський», «Давай будувати мости, а не руйнувати. Борис Патон».  Але є і, відверто, дивні, наприклад: «З тобою рай і в криївці. Роман Шухевич». Ну, не в’яжеться Роман, який очолював Українську повстанську армію, із затишною комерційною романтикою. 

Як і життя у криївках — про сексуальне насильство, яке там часом траплялося, і сьогодні говорять пошепки. Класики діляться ніжностями і на інтернет-листівках книгарні «Є». Звісно, це класики від літератури. «Будь моєю кометою!» — начебто від Туве Янссон звучить ніжно і космічно. Перепостіть таке коханій людині — й отримаєте наліпок із сердечками. А якщо ви самотній, перечитайте «Комета прилітає» цієї письменниці, що не менш приємно. Слушна пропозиція «від» Андре Моруа: «Не хочу більше листуватись! Давай зустрінемось». Стане в пригоді навіть у діловій переписці.

Щодо «Дня» — то в редакції давно працює Валентин Валентинович Торба, наші читачі добре його знають. Він, як і решта колег, котрі, чесно, дуже люблять свою роботу, провів День закоханих на робочому місці та замість валентинок писав тексти для газети. А головний редактор «Дня» Лариса Івшина відзначила інше свято, яке припадає на 14 лютого, — Міжнародний день дарування книжок. Головред підписала новинку нашої Бібліотеки «Корона, або Спадщина Королівства Руського» для біатлоністки Олени Підгрушної. Незабаром Олена отримає подарунок. «Корона...» є жестом підтримки прапороносиці української олімпійської збірної, яка не зможе взяти участь у змаганнях у Пхьончхані за станом здоров’я.

До речі, наслідуйте приклад — книжки нашої Бібліотеки стануть хорошим подарунком на День спонтанного прояву доброти, який у світі відзначають 17 лютого.

Тож приводів для святкувань залишається чимало. Тим паче, хоча й День Валентина минув, як ви здогадуєтесь, любов варто дарувати щодня. Це банальність, але, певно, не гірша за найкреативнішу валентинку.

З любов’ю, Марія ПРОКОПЕНКО, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати