Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З дифтерією – на відпочинок

Від інфекційних захворювань щороку страждає 16 мільйонів людей
21 серпня, 00:00

При захворюванні на дифтерію це є характерною помилкою багатьох батьків. Каяття приходить пізніше — під час відчайдушної боротьби за життя дитини. На щастя, діагноз підтвердився лише у двох членів родини. Нині медики рятують їхнє здоров'я та встановлюють джерело і обставини захворювання.

Буденна начебто подія нагадала про те, що дифтерія чатує не лише в осіннє- зимовий період. Вона готова атакувати в будь-який момент, якщо організм людини послаблений або щеплення проведено неправильно. Спеціалісти наголошують, що уникнути небезпечної та підступної хвороби можна лише суворо дотримуючись календаря щеплень, розробленого кращими вченими світу. В усіх лікарнях та поліклініках їх виконують безкоштовно.

КОМЕНТАР «Дня»

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від дифтерії в Україні помирає 10% людей, що нею захворіли. Як правило, ті, хто звертається за допомогою пізніше ніж через 4—6 днів після перших проявів захворювання. С 1991 року наша країна знаходиться в стані епідемії: зареєстровано понад 17000 випадків захворювань, з них 3000 серед дітей. Єдиний ефективний засіб боротьби зі смертельною інфекцією — імунопрофілактика. За допомогою міжнародних організацій в Україні введено нові норми та терміни імунізації, переглянуто календар щеплень, припинено використання препаратів з низьким вмістом антитіл. Завдяки цим заходам з 1996 по 1998 роки захворюваність на дифтерію знизилася майже вдвічі. Проте заспокоюватись рано. Як розповів кореспондентові «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ керівник прес-центру МОЗ Анатолій Волошин в сусідніх Польщі, Чехії, Прибалтиці про дифтерію як явище вже просто забули. Взаємозв'язок між культурою народів та хворобою дуже точно помітив експерт ВООЗ з питань керування засобами імунопрофілактики та ліквідації інфекцій в країнах СНД Григорій Облапенко. За його словами, в Азербайджані, аби уникнути щеплення, медикам давали хабара. У цивілізованих країнах Заходу та Європи лікарів «беруть за горло», щоб не забули вколоти вакцину, а в Україні від щеплення просто ухиляються.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати