Згадати все
До свого 60-річчя Інститут журналістики нагадав про своїх наставників і дав слово відомим випускникам![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20071116/4199-24-1.jpg)
60-річчю альма матер майже всіх журналістських, редакторських і керівних кадрів сучасних українських мас-медіа присвячений черговий номер історично-наукового та літературного журналу «Пам'ять століть». Презентуючи видання, директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Різун наголосив на важливості інституту як навчального закладу, який «вибудовує журналіста», а значить і громадську думку, і врешті-решт — нашу державу. «Ось чому дуже важливий досвід тих, хто вже ствердився як журналіст. І важливий передусім для тих, хто тільки-но став студентом, вступивши до інституту. У нового покоління студентів тепер є можливість вивчати і занурюватися в історію закладу, переймати досвід попередників, таким чином уникаючи багатьох помилок, і вже на початку своєї діяльності усвідомити роль преси в суспільстві. У нас свого часу такої можливості не було. Це наш внесок у пам'ять української журналістики.»
Спеціальний випуск «Пам'яті століть» було видано за фінансової підтримки Київського національного університету та Інституту масової комунікації. До редакційної колегії номеру увійшли директор, професори та викладачі інституту. Зміст журналу — це не просто історія навчального закладу, це літопис, складений зі своєрідної мозаїки — знакових особистостей, їхніх спогадів-сповідей про студентські роки, художніх творів, роздумів випускників. Цікаво, що серед них — не тільки журналісти- видавці-редактори, а й письменники, поети, художники, історики, тобто люди, які творять культурно-інформаційний простір країни.
У розділі «Інститутська робітня» висловлюються нинішні професори і викладачі — про сучасний стан преси й навколомедійного середовища, про видавничу справу, про законодавчі моменти регулювання діяльності ЗМІ, про рекламу та зв'язки з громадськістю, про міжнародну журналістику, радіомовлення. Розділ, присвячений керівництву, наводить біографічні довідки всіх деканів факультету журналістики та директорів уже Інституту журналістики. Життєписи тих, хто розбудовував журналістську освіту в Україні, переходять у спогади тих, хто був безпосереднім учасником цієї розбудови. Про студентські роки з їхніми проблемами й радістю — у спогадах непересічних випускників: ректора НАУКМА В'ячеслава Брюховецького, голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка, генерального директора національного інформаційного агентства «Укрінформ» Віктора Чамари, головного редактора «Дня» Лариси Івшиної.
10 років тому, до 50-річчя Інституту журналістики, був виданий подібний журнал. «Пам'ять століть» — чергова письмово зафіксована сторінка історії навчального закладу, уже значно об'ємніша за попередню. Її видавці обіцяють, що до 70-річчя у них знайдеться ще більше того, що потрібно буде сказати журналістам нової генерації.