Американський Дім повертається
В Україні в першій країні в Європі починають реалізацію пілотного проекту Американський Центр 2.0Після більше ніж 15-річної відсутності до України повертається Американський Дім. Але цього разу він матиме назву Американський Центр версія 2.0. Про це сказав «Дню» посол США в Україні Джон Теффт на прийнятті з нагоди візиту до Києва заступника державного секретаря з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Тари Соненшайн. За словами посла, Американський Центр буде створено на місці колишнього консульського відділу Посольства США, в будівлі, яка належить уряду США, і на землі, орендованій урядом США в уряду України на найближчі 40 років.
Нагадаємо, що Американські Доми в усіх країнах було закрито 1998 року, і тоді, коли в США був профіцит бюджету, підставою для цього була передача їх у підпорядкування USAids. І тодішня адміністрація вирішила зробити ставку більше на співпрацю з неурядовими організаціями в інших країнах. Що зрештою виявилося помилкою, яку нарешті адміністрація Обами вирішила виправити.
Ініціатором відновлення присутності в Україні Американського Дому, тепер у вигляді Американського Центру, стала держсекретар Гіларі Клінтон, — сказала «Дню» пані Тара Соненшайн. За її словами, Конгрес США надав $ 3,4 млн. для фінансування пілотного проекту Американського Центру в Києві, який буде відкрито влітку 2014 року. Це перший такий проект, який здійснюваний США в Європі.
На церемонії руйнування старої стіни, яка відбулася у четвер і символізувала започаткування цього проекту, заступник держсекретаря сказала, що Американський Центр приєднається до мережі більш ніж 850 «Вікон в Америку» в усьому світі, які присвячені встановленню особистого контакту між українцями та американцями. Центр, — як наголосила пані Соненшайн, — має стати головним місцем у місті, де зустрічатимуться американці та українці.
Сьогодні, — відзначила заступник держсекретаря, — в Україні існує мережа з 29 «Вікон в Америку», що являють собою єдину постійну платформу для взаємодії з 90% українців, які живуть за межами столиці міста Києва. «Наш Американський Центр буде новим центром цієї мережі, допомагаючи нам краще виконувати роботу — «розповідати американську історію» як всередині, так і за межами столиці, водночас дозволяючи нам почути «українську історію», — наголосила пані Соненшайн.
Тим часом посол повідомив, що Центр буде оснащено найновішими комп’ютерними технологіями та програмним забезпеченням, які надаватимуть інтерактивні можливості. У Центрі демонструватимуться американські фільми, проводитимуться дискусії з діячами культури та мистецтва.
За словами посла, відповідатиме за реалізацію цього проекту Відділ із закордонного будівництва державного департаменту. Генеральним підрядчиком обрано канадську компанію, яка вже розпочала проектно-конструкторські роботи. Разом із тим, — підкреслив пан Теффт, — до робіт зі створення Центру залучатимуть українські компанії та українські матеріали, що принесе Україні додаткові робочі місця та кошти.