Перейти до основного вмісту

Анкара отримала Оджалана

Покарання якого вона так прагне
17 лютого, 00:00

Таким чином, Туреччина дістане змогу судити людину, яка очолює курдських сепаратистів, що борються за автономію на південному сході турецької території з 1984 року. П’ятнадцятирічна війна курдів за свою незалежність забрала життя 37 тисяч людей.

Оджалан, який після вислання з Італії марно шукав країну, що надасть йому політичний притулок, таки помилився, обравши Кенію. За допомогою посольства Греції в цій країні, на території якої він перебував певний час, лідер курдських сепаратистів сподівався провести переговори з кенійською владою, щоб отримати право перебувати в цій країні. Втім, за повідомленням агенції АНСА, Оджалан не залишав надії отримати політичний притулок все ж таки в Італії — тамтешній принцип не видавати підозрюваних у злочині країнам, де судова система не є надто демократичною, його дуже влаштовував. Ходили чутки й про те, що ватажок курдів хотів би жити в Україні чи Естонії, Росію ж називали як країну, що відмовила Оджаланові. Однак мрії Оджалана про притулок виявилися марними.

Чи могли грецькі дипломати в Найробі видати терориста кенійській владі без його прохання про це? Виглядає дивним. Афіни, що перебувають не в надто добрих відносинах з Анкарою, пішли б на те, аби їй підіграти. Кенія ж, яка влітку минулого року пережила вибух біля американського посольства в Найробі, від якого загинули й місцеві жителі, навряд чи схильна надавати притулок всесвітньовідомому терористові.

Курди, які часом до фанатизму віддані ідеям своїх ватажків, ще до видачі Оджалана Анкарі провели в різних країнах акції протесту, вимагаючи його захисту від Туреччини. Поблизу грецького посольства в Копенгагені жінка курдського походження на знак протесту підпалила себе, аналогічний випадок стався з курдом і поблизу будинку парламенту в Афінах. Заподіяно збитків європейській штаб-квартирі ООН у Женеві — протестуючі курди розбили скляні двері та відеокамеру. Не залишилася осторонь протестів і Росія — там було атаковано грецьке посольство, а представництво курдів у СНД і Східній Європі звернулося до Єльцина й Примакова з проханням надати притулок Оджаланові. Пізно! Те, чого він так побоювався, сталося. Тепер, як би не протестували його брати по крові, куди б вони не зверталися, Туреччина якнайсуворіше судитиме лідера курдських сепаратистів. У посольстві Туреччини в Україні «Дню» зазначили: Анкара, яка з самого початку вимагала видачі Оджалана, прагне, аби він відповів за все, що скоїв у Туреччині та за її межами».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати