Перейти до основного вмісту

Черга за хлібом

09 вересня, 00:00
Перед тим, як почати працювати, дивився програму «Вісті» Російського телебачення. Кореспондент з Іванова повідомляв, що в його місті вишикувалися черги за хлібом — нічого дивного в умовах загальної паніки... Це, так би мовити, новина локальна, я звернув на неї увагу лише тому, що сам стояв у таких чергах — у Москві, влітку 1991 року. І саме так, як нині, люди поруч зі мною не могли второпати, як це сталося. Як це в Москві, де завжди все (ну, звісно, за радянськими стандартами) було — і раптом не вистачає хліба... Скоро також почнуть запитувати: де переповнені магазини, дешеве пальне, відносний добробут... Де середній клас? Де стабільна валюта? Де надії людей, що незабаром вони житимуть у відносно заможній, принаймні спокійній країні?

Одначе політики, які упродовж останніх років старанно створювали міф про державу реформаторів, — одні вдавали, що реформи проводять, а інші — що вони з цими реформами борються — нібито навіть і не помічають подій, які відбуваються. В акваріумі російської Державної думи старанно ділять владу з президентом, у підмосковних Горках чекають гарантій для Бориса Єльцина, у численних штабах претендентів на «шапку Мономаха» намагаються зрозуміти: тепер чи пізніше? Як не прорахуватися?

А як не прорахуватися, коли скоро керувати буде нічим, коли гальмує сама державна машина, коли вже в регіонах починають ухвалювати заходи, що їх інакше як економічним відокремленням від центру не назвеш? Традиційно егоїстичним російським політикам треба було б знову здивуватися Великому Терпінню свого народу, який, замість того, щоб вдатися до радикальних дій, просто запасається харчами й валютою. Однак політикам не до здивування, у них просто немає часу звернути увагу на цей народ — вони дивляться під ноги, де, за їхньою уявою, вже лежить омріяна ними влада...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати