Перейти до основного вмісту

Фуміо КIШIДА: Особливу увагу Японії привертає економічний потенціал України

23 серпня, 13:08

24—26 серпня в Україні з офіційним візитом перебуватиме Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кішіда. Очікується, що під час візиту в неділю, 25 серпня, він відвідає Чорнобильську АЕС. Це перший візит високопоставленого японського чиновника такого рангу в нашу країну після 2006 року. Українські високопосадовці найвищого рангу з того часу часто відвідували Японію. У Країні Сходу Сонця з візитом побували два українські президенти і прем’єр-міністр. Які надії в Японії покладають на цей візит і які бачать перспективи розвитку співпраці між Японією та Україною? Про це «Дню» розповів в ексклюзивному інтерв’ю глава японського зовнішньополітичного відомства Фуміо Кішіда.

— Мені хотілося б сказати про дві причини мого приїзду, який є першим візитом міністра закордонних справ Японії до України за останні сім років.

По-перше, я приділяю особливу увагу стратегічній важливості того, що географічно Україна знаходиться між Європою та Росією. Україна розвиває активну зовнішню політику в стосунках з сусідніми країнами. Я вважаю, що дискусії про регіональну обстановку між країнами дають багато корисного для обох сторін.

По-друге, особливу увагу Японії привертає економічний потенціал України. Україна — це велика держава з родючою землею і населенням у 46 млн людей. Можна сказати, що японські підприємства виявляють велику цікавість до України з огляду на те, що вона володіє високою здатністю постачання продуктів харчування і ще невиявленим великим економічним потенціалом.

З іншого боку, кількість японських компаній, які ведуть діяльність в Україні, сягає приблизно тільки 40. Мені здається, що існує велика можливість для розвитку економічних відносин між нашими країнами. На мою думку, в майбутньому ключову роль для ухвалення рішення японськими компаніями щодо інвестування в Україну зіграє забезпечення сприятливого інвестиційного клімату. Під час візиту мені, зокрема, хотілося б обговорити конкретні заходи для зміцнення економічних відносин двох країн.

— Пане міністр, наші країни пережили аварії на АЕС, чи виявився корисним досвід ліквідації аварії на ЧАЕС для Японії і чи вплине катастрофа на Фукусімі на плани вашої країни з використання атомної енергії і в цілому на цю галузь промисловості Японії?

— Японія зіткнулася з таким величезним лихом, як аварія на АЕС Фукусіма-1 в березні 2011 року, і зараз докладає максимальних зусиль для відновлення країни. Останнім часом Україну відвідує багато зацікавлених осіб з Японії для того, щоб вивчити досвід і знання, які Україна, країна, яка має загальний гіркий досвід масштабної аварії на атомній електростанції, отримала в результаті ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В ході свого візиту я теж планую відвідати Чорнобиль, щоб краще зрозуміти заходи, які було здійснено Україною після аварії, і повноцінно користуватися цим досвідом у роботі для відновлення країни.

До того ж, я вважаю, що взаємний обмін досвідом Чорнобиля і Фукусіми, активне надання міжнародному співтовариству наших спільних досягнень і зусилля щодо запобігання аваріям є нашою відповідальністю як країн, що пережили масштабну аварію на атомній станції. Виходячи з цього, в травні минулого року Японія та Україна уклали Угоду про співпрацю у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на АЕС, і в липні у Києві було проведено друге засідання Спільного Комітету, створеного в рамках вищезазначеної Угоди. Ми маємо намір й надалі тісно співробітничати в цій сфері.

Щодо атомних електростанцій, то найголовніше — це, поза сумнівом, безпека. Виходячи з гірких помилок аварії на АЕС Фукусіма-1, а також користуючись досвідом Чорнобиля, ми, під керівництвом Комітету з питань регуляції атомної енергетики, маємо намір створювати нову культуру безпеки, яка піднімає безпеку без компромісів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати