Клінтон закликав до американської революції
Схоже, що величезна тяга до влади може мати й чудодійну лікувальну силу, принаймні в демократичних суспільствах. У листопаді ми отримали нового президента, який пообіцяв поліпшити життя українцям. Подібна «хвороба», яка набрала загрозливого стану в міру завершення другого терміну перебування при владі, спіткала й американського президента Білла Клінтона. Напередодні останнього звернення до нації лідер оплоту демократії заявив, що якби можна було б, то попросив би Бога позбавити себе сну, аби безперервно працювати на благо Америки. Мабуть, Клінтон дуже хоче, щоб американці забули про його приниження — амурний зв'язок із колишньою практиканткою Білого Дому. Для цього він готовий працювати день і ніч.
Здавалось би, Клінтонові є чим похвалитися. Американська економіка дев'ять років поспіль розвивається по висхідній, у країні зараз найнижчий за останні три десятиліття рівень безробіття й найменший рівень бідності від 1980 року. Однак цього хазяїну Білого дому замало. В останньому зверненні, наголосивши, що Америка ніколи не мала таких чудових можливостей і водночас зобов'язань — збудувати ще досконаліший союз, про який мріяли батьки засновники.
Тож Клінтон закликав до американської революції ХХI століття, «сприятливих можливостей, вiдповiдальностi i єдностi». Президент запевнив, що кожна дитина отримає освіту і зможе процвiтати в життi. Кожна сім'я зможе добитися успіху як вдома, так і на роботі, і жодна дитина не буде виховуватися в бідності. Клінтон не забув і про людей похилого віку, пообіцявши, що держава надасть якісне й доступне медичне і соціальне забезпечення всім американцям. Для цієї мети держава асигнуватиме мільярди доларів, причім разом із скороченням податків, ця сума становить $350 млрд. — астрономічну суму.
Пропозиції президента ухвалити білль про права пацієнтів та підвищення мінімального рівня зарплати — викликали овації членів палати представників і Сенату. Щоправда, менш прихильно зустріли таке рiшення республіканці.
Втім, усі ці щедрі пропозиції Клінтона мають пройти через Капітолій, а там, як відомо, у двох палатах домінують республіканці. І, звісно, що вони мають власні плани з цього приводу і не хочуть, щоб «лаври» дісталися демократам.
Випуск газети №:
№15, (2000)Рубрика
День Планети