Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

25 листопада, 00:00

Пентагон зміцнює позиції?

Президент США Джордж Буш розпорядився провести внутрішню перевірку питання про те, чи повинен очолюваний Дональдом Рамсфельдом (на фото) Пентагон перебрати на себе частину функцій ЦРУ, повідомляють джерела в американській адміністрації. За їхніми словами, директиву було підписано минулого тижня та спрямовано до ЦРУ, Держдепартаменту, Міноборони та Мін’юсту. Доповіді повинні лягти на стіл президенту протягом 90 днів. Посилаючись на високопоставленого представника Білого дому, агентство Рейтер повідомляє, що Буш попросив ці відомства подати доповіді про те, «чи повинні воєнізовані підрозділи, які зараз перебувають під контролем ЦРУ, бути переданими у підпорядкування Міністерства оборони». Крім того, як повідомляє газета «Нью-Йорк таймс», Буш хоче дізнатися, чи повинні спецпідрозділи Міноборони брати участь в операціях, які проводять воєнізовані підрозділи ЦРУ. Рекомендації із передачі Міністерству оборони функцій, про які йдеться, містилися у висновках комісії, що розслідувала події 11 вересня 2001 року.

Назарбаєви — найпопулярніші

Понад половина казахстанців (51,2%) проголосувала б на виборах глави держави, якби вони відбулися найближчим часом, за нинішнього президента Нурсултана Назарбаєва. Такі результати опитування, проведеного республіканською асоціацією соціологів і політологів (АСіП). Усього під час опитування, проведеного з 8 по 15 листопада, опитали 2403 осіб у віці від 18 років і старших, статистична похибка — 3%. Згідно з даними опитування, друге місце посідає лідер партії «Асар» (Усім світом), старша донька президента Дарига Назарбаєва (7,8% голосів), третє — лідер компартії (КПК) Серикболсин Абдільдін (5,1%), передає Інтерфакс.

Абхазькі старійшини підтримали опозицію

За повідомленням абхазького інформаційного агентства Апснипрес, Рада старійшин Абхазії визнала переможцем на виборах де-факто президента самопроголошеної республіки, що відбулися 3 жовтня 2004 року, лідера опозиції Сергія Багапша. Рада старійшин є громадською організацією, що не може вплинути на результати виборів, і може обмежитися лише рекомендаціями. Водночас обидва кандидати на посаду де-факто президента зберігають безкомпромісну позицію. Сергій Багапш вважає, що на виборах переміг він і готується до інавгурації 6 грудня. Урядовий кандидат Рауль Хаджімба вважає, що вибори були сфальсифіковані й вимагає проведення повторного голосування.

Пола Хлєбнiкова нагороджено посмертно

Головний редактор російської версії журналу «Форбс» Пол (Павло) Хлєбнiков, якого вбили минулого літа в Москві, на церемонії в Нью-Йорку був посмертно удостоєний нагороди «За свободу преси у світі». Преміями Міжнародного комітету захисту журналістів 2004 року відзначені також колишній редактор опозиційної «Білоруської ділової газети» Світлана Калінкіна, кінодокументалісти з Мьянми Аун Пвінт і Таун Тун, засновник громадського радіо Бурунді Алексис Синдухідже та віце-президент американської «Лос-Анджелес таймс» Джон Керрол. Із лауреатів цього року на церемонії в готелі «Волдорф-Асторія», крім покійного Хлєбнiкова, були відсутні Аун Пвінт і Таун Тун, які з 1999 року сидять на батьківщині у в’язницях. Як передає РІА «Новости», останній перебуває в ув’язненні, крім усього іншого, за «незаконне володіння факсом».

Протиракетна оборона для пасажирських літаків

Ізраїльська авіакомпанія El Al вирішила обладнати свої пасажирські літаки протиракетною системою на випадок атак терористів. Як експеримент на один з авіалайнерів такий пристрій встановлять уже в грудні, повідомляє Інтерфакс із посиланням на газету Ha’aretz. Кожна така система, названа «Стражем польоту», оцінюється в мільйон доларів. Вона здатна задіяти спеціальну ракету, що відволікає на себе та відводить від цілі ракету терористів. Таке обладнання вже кілька років використовують на літаках ізраїльських ВПС. Наприкінці листопада 2002 року авіалайнер однієї з компаній Ізраїлю, що виконував рейс із Кенії до Тель-Авіва, одразу після зльоту атакували дві ракети. На щастя, вони не поцілили. Цей інцидент прискорив обладнання великих пасажирських літаків протиракетною системою. Одним із найскладніших завдань виявилася необхідність обладнати літаки так, щоб запуск захисної ракети не могли помітити пасажири, інакше на борту виникне паніка. За даними газети, такими системами у світі оснащені вже понад 150 авіалайнерів, здебільшого тих, які використовують глави держав.

У Франції мітингують дальнобійники

Французькі водії-дальнобійники в останній момент відмовилися від наміченого маршу на Париж і вирішили провести серію акцій протесту в інших містах Франції — Страсбурзі, Ліллі, Гаврі, Бордо та інших містах. Спочатку єдину акцію протесту було заплановано на середу в Парижі. Ще в понеділок колони вантажних автомобілів, сформовані в різних регіонах країни, взяли курс на столицю, однак у останній момент акцію скасували. Можливо, причиною скасування стала жорстка реакція з боку влади, яка заявила, що не допустить ніяких порушень транспортного сполучення в Парижі. Столичний префект поліції публічно пригрозив, що в учасників акції, які спробують проникнути до Парижа, негайно відбиратимуть водійські права. Водії-дальнобійники збираються вимагати поліпшення умов праці, встановлення компенсацій у зв’язку з підвищенням цін на пальне і вживання протекціоністських заходів у зв’язку із загостренням конкуренції після прийняття до Євросоюзу десяти країн Східної і Центральної Європи, передає РІА «Новости».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати