Коротко / ПЛАНЕТА
Українських бранців у Кот-д’Івуарі звільнили
Усіх громадян України, яких утримували під вартою в Кот- д’Івуарі, звільнено, заявив голова прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський. Йдеться, за різними оцінками, про 8 або 9 українців. На даний момент з’ясовується точна кількість українських громадян, які перебували в заручниках. Як повідомлялося, в аеропорту Абіджана тиждень під вартою утримували екіпаж транспортного літака Ан-12, у складі якого 15 громадян СНД, у тому числі 8 українців. Як відомо, в Кот-д’Івуарі триває збройний конфлікт, який загострився минулого тижня, коли від авіаційних ударів урядової авіації загинули 9 французьких миротворців. У відповідь французи знищили африканські літаки й вертольоти, повідомляє Інтерфакс.
Угорщина виведе свої війська з Іраку
Угорщина виведе свої війська з Іраку одразу ж після 31 грудня цього року. Уряду не вдалося заручитися в парламенті більшістю у дві третини голосів, необхідною для подовження їх перебування до 31 березня 2005 року. Таким чином, 300 угорських військовослужбовців мають залишити Ірак наприкінці року після закінчення встановленого спочатку для них терміну. На початку листопада прем’єр-міністр Ференц Д’юршані запропонував подовжити його, вважаючи, що угорський контингент має залишатися в Іраку до проведення в цій країні запланованих на січень загальних виборів, повідомляє Інтерфакс.
Сербія проти незалежності Косово
Створення незалежного Косово є абсолютно неприйнятним для Сербії, оскільки це внесе зміни до системи співвідношення сил у цьому регіоні. Причому таке співвідношення буде ворожим до Сербії. Про це вчора заявив президент Сербії Борис Тадіч. Белград вважає, що в нинішній ситуації необхідно здійснити децентралізацію влади в Косово. Зокрема, на територіях, де більшість населення становлять серби, необхідним є створення національних органів влади. За словами Тадіча, нині зберігається дуже важка ситуація для неалбанського населення краю, тому найвищим пріоритетом є встановлення в Косово загальновизнаних у світі умов життя для всіх проживаючих там народів, повідомляє РІА «Новости».
Великий голландець
У Нідерландах в результаті голосування телеглядачів політика Піма Фортайна, застреленого в травні 2002 року, названо найвидатнішим голландцем в історії. Фортайна, політика ультраправого спрямування, вбив активіст за права тварин під час передвиборної кампанії, в ході якої він виступав з антиіммігрантською програмою. Якщо в інших країнах його звинувачували в екстремізмі, то на батьківщині його називали великим популістом. У результаті виборів 2002 року партія Фортайна посіла друге місце. Нинi багато нідерландських політиків висловлюються на підтримку його ідей. У списку претендентів на звання найвидатнішого голландця були також король Вільгельм Оранський, автор щоденника часів Другої світової війни Анна Франк, художники Ван Гог і Рембрандт, футболіст Йохан Кройфф, повідомляє Бі-Бі-Сі.
ХАМАС — за єдине керівництво
Палестинські воєнізовані угруповання, ХАМАС та «Ісламський джихад», знову закликали до створення єдиного палестинського керівництва після смерті Ясіра Арафата. Таку заяву вони зробили на зустрічі в Газі з Махмудом Аббасом, який змінив Ясіра Арафата як голова Організації визволення Палестини. ХАМАС та «Ісламський джихад» хочуть брати участь у колективному керівництві, яке проведе президентські вибори в Палестинській автономії, призначені на початок січня. Нинi вони відмовляються брати участь у виборах, стверджуючи, що рух Арафата — ФАТХ — хоче провести на цю посаду свого ставленика. Однак, на думку аналітиків, складно уявити, що ФАТХ буде готовий поділитися владою з ісламськими угрупованнями, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Випуск газети №:
№209, (2004)Рубрика
День Планети