Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

18 лютого, 00:00

Балканський інтерес

Україна та Боснія і Герцеговина сприятимуть поглибленню співпраці між представниками ділових кіл двох країн. Перспективи розширення двостороннього співробітництва в торгово-економічній сфері обговорювалися вчора в Києві на зустрічі міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка і глави МЗС БіГ Младена Іванича. Під час зустрічі також обговорювалося питання про підтримку української громади, що проживає в балканській країні. Як зазначив Грищенко, зараз у цій країні проживає близько 5 тис. етнічних українців. У свою чергу, Іванич зазначив, що українська громада, яка проживає в цій країні, є одним із об’єднуючих чинників у розвитку двосторонніх відносин. Також співрозмовники обговорили співробітництво двох країн у рамках Пакту стабільності для південно-східної Європи, зокрема, участь українських підприємств і фірм в облаштуванні транс’європейського транспортного коридору номер 5 — Будапешт — Осієк (Хорватія) — Сараєво — Плоче (Адріатичний порт).

Миротворці в Ліберії облаштували базовий табір

Завершено облаштування базового табору 56-го окремого вертолітного загону (ОВЗ) Збройних сил України у складі миротворчих сил ООН у Ліберії. Усі служби українського миротворчого контингенту працюють у плановому режимі, зокрема, розгорнуто військове містечко, технічну й тилову зони, встановлено зв’язок із батьківщиною за допомогою штатних короткохвильових радіостанцій, повідомили вчора у прес-службі Міністерства оборони. Станом на 17 лютого до Ліберії доставлено 10 вертольотів (шiсть — Мі-24 та чотири — Мі-8), 50 автомобілів і 172 військовослужбовців зі складу 56-го ОВЗ. Після завершення огляду вертольотів спеціальна комісія ООН підтвердила готовність техніки до виконання оперативних завдань, зазначили у прес-службі. Відповідну сертифікацію та перевірку після адаптації до африканських кліматичних умов успішно пройшли і члени екіпажів. На сьогодні українські вертольотчики здійснили вже понад 80 вильотів, а загальний наліт екіпажів за цей час становить близько 200 годин. Серед завдань українських миротворців — патрулювання в певних зонах, перевезення пасажирів і вантажів, а також виконання польотів для надання невідкладної медичної допомоги. Передбачається, що повну передислокацію до Ліберії особового складу та техніки 56-го ОВЗ буде завершено на початку березня.

Рибкіна протестували

Первинна обробка аналізів кандидата у президенти Росії Івана Рибкіна, проведена в Лондоні, не показала наявності в його організмі наркотичних або психотропних речовин. Про це учора повідомила Інтерфаксу керівник його передвиборного штабу Ксенія Пономарьова. «Перші дані, отримані за результатами медобстеження Івана Петровича, не показали, що в його організмі були наркотичні або психотропні речовини. Наразі обробка аналізів триває», — сказала Пономарьова. Рибкін пройшов медобстеження, включно з аналізами, чотири дні тому в одній із клінік Лондона. За словами кандидата у президенти Росії, обіцянкою зустрічі з Асланом Масхадовим його раніше заманили до Києва, де невідомі люди накачали його наркотиками, внаслідок чого, як стверджує Рибкiн, він провів кілька днів непритомним. Заяву про це Рибкін зробив на прес-конференції наприкінці минулого тижня в Лондоні. Однак раніше він висував інші версії свого перебування в Києві. Служба безпеки України повідомила, що вивчає зроблену Рибкіним заяву.

МЗС стежить за справою Лазаренка

Міністерство закордонних справ України та посольство країни у США відстежуватимуть хід майбутнього судового засідання у справі екс-прем’єра Павла Лазаренка. «Цю справу, звісно, відстежуватимуть і МЗС, і посольство України у США», — повідомив на вчорашньому брифінгу керівник прес-служби зовнішньополітичного відомства Маркіян Лубківський, відповідаючи на запитання журналістів. «Як ви знаєте, цей моніторинг здійснюватиметься не тільки з цього моменту, з моменту початку засідання, — він вже здійснювався раніше. На даному етапі це буде власне моніторинг ситуації, пов’язаної iз цим судовим слідством», — сказав він. Як повідомлялося, слухання у справі екс-прем’єра України П. Лазаренка в суді Каліфорнії мають розпочатися 17 лютого (в Києві в цей час буде ніч 18 лютого).

Прем’єр Канади не виключає відставку

Прем’єр-міністр Канади Пол Мартін готовий піти у відставку, якщо розслідування підтвердить, що йому було відомо про зникнення $75 млн., виділених на одну зі спонсорських програм у середині 90-х років. Нинішній гучний скандал вибухнув у Канаді після того, як минулого тижня генеральний аудитор країни опублікувала доповідь, в якій йдеться про перерахування державних коштів деяким рекламним компаніям провінції Квебек, які були тісно пов’язані з правлячою Ліберальною партією. Тепер Мартіну доводиться спростовувати обвинувачення в корупції проти чиновників цієї партії та себе особисто. У 1993 — 2002 роках Мартін займав пост міністра фінансів в уряді Канади. Він заявляє, що був не в курсі здійснюваних тоді програм, спрямованих проти пропаганди руху за незалежність цієї франкомовної провінції. На цю програму було витрачено понад $185 млн., із них $75 млн. виплачені рекламним компаніям Квебеку, які співпрацювали з Ліберальною партією. У деяких випадках гроші виділялися в обмін на обіцянки, які так і не було виконано. Мартін заперечує, що ці кошти надійшли до казни його партії, заявляючи, що не знає, куди вони ділися. Деякі люди з його оточення намагаються покласти провину на попередника Мартіна на посту прем’єр-міністра — Жана Кретьєна, який пішов у відставку 12 грудня минулого року. Мартін мав намір призначити парламентські вибори на травень цього року, однак вибух скандалу може змусити його скасувати цей план.

«Очний» контроль

У франкфуртському аеропорту розпочалися випробування нової системи, здатної сканувати райдужну оболонку ока людини і порівнювати її параметри з даними паспорта. У разі вдалого завершення експерименту цей спосіб ідентифікації особи цілком замінить нинішній. Разом із тим, «необхідно бути впевненими, що зареєстровані біометричні характеристики є абсолютно точними», — зазначив, коментуючи початок випробувань, міністр внутрішніх справ ФРН Отто Шилі. У компаніях, які створили обладнання для сканування райдужної оболонки ока, заявляють, що у зв’язку з складністю та неповторюваністю «малюнка» райдужної оболонки ока одна людина ніяк не зможе видати себе за іншу. Таке сканування є ефективнішим, ніж дактилоскопія. Поки що на добровільних засадах в експерименті зможуть взяти участь усі громадяни країн Європейського Союзу та Швейцарії, які часто користуються послугами німецької авіакомпанії «Люфтганза». Експеримент триватиме півроку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати