Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

15 січня, 00:00

НАТО й Україна — за зміцнення зв’язків

За зміцнення зв’язків між НАТО та Україною висловився генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Яап де Хооп Схеффер. «Альянс надає великого значення конструктивному співробітництву з Україною, — заявив він, приймаючи у Брюсселі міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка. — Ми не можемо недооцінювати важливість зв’язків НАТО й України». Український гість зі свого боку наголосив на зусиллях, які Київ здійснює для розвитку політичних та військових зв’язків із НАТО. Генеральний секретар НАТО порушив також питання про майбутні вибори та демократію в Україні. Він висловив надію, що призначене на 2004 рік голосування стане «вільним і чесним», і це буде дуже важливим для зв’язків між обома сторонами. За його словами, союзники стурбовані станом демократії в Україні, зокрема, становищем ЗМІ. К. Грищенко визнав, що Україні потрібно працювати над зміцненням демократії та запевнив, що майбутні вибори будуть і вільними, і чесними. «Україна — демократична країна, що має перехідну демократію, становище потребує поліпшення, — зазначив міністр. — Але демократія під питання не ставиться. Мета — досягнення найвищих стандартів демократії».

У Давосі готують форум

Головною темою Світового економічного форуму, який відбудеться з 21 по 25 січня в Давосі (Швейцарія), стане партнерство заради процвітання й безпеки. На щорічний форум у Давосі приїдуть понад 2,1 тис. учасників із 94 країн. Серед них — 30 лідерів держав, 75 членів урядів. Понад 50% учасників є представниками бізнесу із провідних компаній світу, які представляють практично всі сектори економіки. Серед учасників форуму — генеральний секретар ООН Кофі Аннан, новий генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, верховний представник із питань спільної зовнішньої політики та політики у сфері безпеки ЄС Хав’єр Солана. США представлятимуть міністр торгівлі Дональд Еванс, міністр юстиції Джон Ешкрофт. Очікується, що у форумі братимуть участь глава тимчасової адміністрації Іраку Пол Бремер та колишній президент США Білл Клінтон.

Хакамада: Путін наказав застосувати газ на Дубровці

Співголова партії «Союз правих сил» Ірина Хакамада, яка висунула свою кандидатуру на президентськi вибори, заявила, що президент Росії Володимир Путін особисто віддав наказ застосувати газ під час операції зі звільнення заручників у театральному центрі на Дубровці 2002 року. Влада стверджує, що зробила все можливе для спасіння людей. Сильнодіючий газ, що закачали до залу театрального центру, призвів до загибелі 130 чоловік. Ірина Хакамада у своїй заяві пише, що приводом для її звернення, озаглавленого «Громадянам Росії, постраждалим від державного тероризму», став лист п’яти родичів людей, загиблих на Дубровці та під час вибуху житлового будинку на вулиці Гур’янова в Москві. Члени їхніх сімей закликали кандидатів у президенти включити до своїх передвиборних програм зобов’язання продовжити розслідування терактів. «Внаслідок моїх переговорів із терористами в театральному центрі 23 жовтня 2002 року та подальшими подіями я дійшла переконання, що терористи не планували вибух театрального центру, а влада не була зацікавлена у спасінні всіх заручників», — мовиться в її листі. «Оцінюючи те, що сталося, я доходжу неминучого висновку: цей теракт допоміг підстьобнути античеченську істерію, продовжити війну в Чечні та утримати високий рейтинг президента», — цитує слова Хакамади Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати