Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

05 жовтня, 00:00

Мер Лондона спрямовуватиме підлітків у виправні табори

Мер Лондона Борис Джонсон має намір запустити влітку 2012 року програму позакласних курсів і таборів для формування у дітей дисципліни та мотивації й для боротьби з проявами агресії, що призвели до масштабних вуличних заворушень у Лондоні минулого серпня, пише лондонська вечірня газета Evening Standard. Проект, який обійдеться міській владі в 2 млн. фунтів стерлінгів, стартує з 25 шкіл, які виховуватимуть «цілеспрямованість, концентрацію й мотивацію». Нові лондонські школи, за словами Джонсона, дозволять молодим людям із незабезпечених сімей займатися такими речами, що зазвичай доступні дітям лише в приватних дорогих школах, націлюватися на благополучне майбутнє. «По суті, це будуть «виправні табори», — сказав мер. Таким чином, Лондон має намір боротися з агресивною поведінкою, а необхідність такої програми виникла після того, як у серпні деякі райони міста, де здебільшого проживають малозабезпечені верстви населення, охопили вуличні протести, в яких брала участь чимала кількість неповнолітніх. Проте невідомо, чи встигне мер втілити їх у життя — це залежатиме від того, чи вдасться йому зберегти посаду після виборів нового глави британської столиці, запланованих на травень 2012 року.

Сікорський — про зв’язок привілеїв вільної торгівлі та цінностей

Європейський Союз не погодиться на окреме підписання з Україною договору про створення поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, який є частиною угоди про асоціацію України з ЄС. Як передає кореспондент УНІАН у Варшаві, про це журналістам учора заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. «Для нас це один нерозривний пакет... Тому, якщо хтось вважає, що можна мати привілеї вільної торгівлі з ЄС, не поважаючи європейських цінностей, то помиляється», — сказав він. Голова польського МЗС нагадав, що обидва документи, згідно з європейським законодавством, мають бути ратифіковані. Він назвав можливим підписання договору про асоціацію з Україною до 2012 року, відмовившись коментувати, чи це відбудеться, якщо екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко й надалі перебуватиме за ѓратами. «Гадаю, що майже завжди помилковим є давати відповіді на гіпотетичні питання», — сказав Сікорський. Міністр додав, що українська влада розуміє, наскільки справа Тимошенко є важливою для європейських політиків, і нагадав, що парафовану угоду про асоціацію повинен ратифікувати не лише Європарламент, але й національні парламенти 27 держав Євросоюзу.

Сорос згоден із «обуреними»

Рух «обурених», діставшись і до Америки, здобув підтримку серед жителів різних міст США. Акцію «Окуповуй Wall Street» студенти вперше провели три тижні тому в діловому центрі Нью-Йорка на Мангеттені, щоб привернути увагу влади до проблем безробіття, високих цін та інших соціальних аспектів життя в період кризи. Примітно, що акції підтримали американці з різних верств населення. Наприклад, мільярдер і фінансист Джордж Сорос заявив, що «розуміє невдоволення платників» податків, чиї гроші йдуть на допомогу банкам, що постраждали через кризу. «Чесно кажучи, ті, у кого є свій власний невеликий бізнес, вже змогли помітити, як зросла вартість операцій в разі платежів кредитними картами — з 8% до 28%», — сказав він. Перед будівлею міської адміністрації розбили вчора табір і жителі Лос-Анджелеса. Демонстрації протесту відбулися в Чикого, незадоволені соціальною політикою уряду пройшли маршем через історичний центр Бостона. Найбільша акція протесту відбулася в суботу в центрі Нью-Йорка. Після того як маніфестанти перекрили автомобільний рух, у справу втрутилася поліція. Було заарештовано близько 700 осіб, пізніше практично всіх відпустили.

Британці вважають убивство Литвиненка «державною стратою»

У Британії вважають вбивство 2006 року в Лондоні російського підполковника Олександра Литвиненка «державною стратою». Про це в інтерв’ю The Sunday Times заявив екс-прокурор Кен Макдоналд, який свого часу займався розслідуванням справи Литвиненка, відкрито звинувативши тим самим російську владу в організації отруєння. Він також заявив, що готовий виступити в цій справі в суді: у жовтні в країні поновиться коронерське розслідування за фактом смерті Литвиненка. З аналогічними твердженнями виступила і The Daily Telegraph, яка повідомила, що ще 2003 року у ФСБ нібито було підписано таємне розпорядження про створення спецзагонів для боротьби з людьми, котрі перебувають у розшуку в Росії, але покинули її межі. Нагадаємо, що Олександр Литвиненко є співавтором книжки «ФСБ взрывает Россию» й автором книжки «Лубянская преступная группировка», в яких звинувачує спецслужби Росії в організації вибухів житлових будинків у країні 1999 року й інших терактах, метою яких, на його думку, був прихід до влади Володимира Путіна. Тим часом, днями помер колишній віце-президент російської нафтової компанії ЮКОС Василь Алексанян. Він помер у себе вдома в Москві після тяжкої хвороби. Алексанян провів три роки в СІЗО. У січні 2009 року його відпустили під заставу на домашнє лікування, а влітку 2010 закрили кримінальну справу проти нього. Захист Алексаняна вважав, що його протримали за гратами 36 місяців, щоб чинити тиск на екс-главу ЮКОСу Михайла Ходорковського та колишнього члена правління ЮКОСу Платона Лебедєва, котрі відбувають термін ув’язнення в Росії. Василь Алексанян, незважаючи на фактичні тортури під час кримінального переслідування та смертельну хворобу, залишався прикладом моральності, впевнений письменник Дмитро Биков, який був поручителем Алексаняна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати