Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 серпня, 00:00

РБ ООН не змогла погодити вжиття заходів щодо Сирії

Рада Безпеки ООН поки не змогла домовитися про заходи впливу на Сирію, щоб припинити там насильницьке придушення антиурядових протестів. Другий день закритих засідань із сирійської проблеми призвів до розколу серед представників 15 держав, що належать до РБ ООН. Як повідомив журналістів після консультацій в РБ постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, наразі є два різні підходи. За його словами, західні країни вважають, що «в усьому винен Дамаск і найкращий спосіб — максимально натиснути на сирійську владу й налякати її подальшими заходами з боку РБ ООН». Інші країни «бачать ситуацію складнішою, вважаючи, що завдання — максимально стимулювати всі сторони в Сирії до діалогу, який міг би дозволити вийти з кризи», зазначив Чуркін.

ФРН і Австрія відрядять до Косова 700 військовиків

Через зростаючу напругу на кордоні між Сербією і самопроголошеною Республікою Косово Німеччина відрядить у регіон 550 військовиків для посилення міжнародного миротворчого контингенту KFOR. Про це повідомляє Deutschland Funk із посиланням на заяву прес-секретаря НАТО в Брюсселі. Ще 150 військовиків направляє Австрія. Німці й австрійці ввійдуть до складу батальйону оперативного резерву, який вирушив на Балкани вже вчора, 3 серпня. Операція розрахована на 30 днів, проте в разі погіршення обстановки може бути продовжена. Нагадаємо, на початку цього року чисельність військовиків KFOR була зменшена. Наразі в Косово перебуває 5500 військовиків НАТО, з них 900 — німці. За словами прес-секретаря НАТО Кармен Ромеро, відрядження додатково 700 осіб ще не означає, що ситуація в регіоні погіршилася.

А у Гватемалі солдатів засудили до 6060 років позбавлення волі

Суд Гватемали засудив чотирьох колишніх солдатів до 6060 років тюремного ув’язнення кожного за участь у вбивствах під час громадянської війни. Солдати були визнані винними в 201 вбивстві під час різанини, що сталася в 1982 році в селищі Дос Еррес на півночі Гватемали. Тоді спеціальний підрозділ армії, до якого вони належали, улаштував «зачистку» серед жителів, яких підозрювали у зв’язках із партизанами лівого крила. Троє солдатів отримали по 30 років за кожне вбивство, а також були засуджені за злочини проти людяності. До терміну ув’язнення четвертого солдата суд додав ще шість років за грабіж. Самі підсудні наполягали на своїй невинуватості. Цей суд став одним з перших процесів в Гватемалі над особами, яких підозрюють у злочинах під час громадянської війни. Родичі вбитих жертв висловили сподівання, що вердикт зможе служити прецедентом для подальших судів над військовими злочинцями.

Iзраїль призначив нового посла в Україні

Новим послом Держави Ізраїль в Україні став Реувен Дінель. Про це стало відомо від Посольства Ізраїлю в Україні. Новий посол приїде до Києва в серпні цього року після закінчення дипломатичної місії чинного посла. За даними ЗМІ, Реувен Дінель народився 1956 року у Вільнюсі (Литва), переїхав до Хайфи (Ізраїль) 1969 року. На початку 1990-х рр. був у складі дипломатичної місії Ізраїлю в Російській Федерації. Після повернення до Ізраїлю працював у службі зі зв’язків з євреями СНД «Натів». 2007 року призначений послом Ізраїлю в Туркменістані. Нині, з весни 2007 року, посаду посла Ізраїлю в Україні обіймає Зіна Калай-Клайтман.

Над Мубараком розпочався судовий процес

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак, звинувачений у розстрілі демонстрантів, а також у незаконному збагаченні, використанні владних повноважень в особистих цілях, постав перед судом учора в Академії поліції у Каїрі. Окрім Мубарака, також звинувачуються його сини Аля і Гамаль, колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адли та шість генералів поліції. 83-річний президент з’явився в суді лежачи на носилках. «Я заперечую всі ці звинувачення», — заявив Мубарак. Його приклад наслідували й сини. Судове засідання транслювалося в прямому ефірі державного телебачення Єгипту.

Прощавай, піаністе!

У Москві на 69-му році життя помер Микола Петров, повідомляє сайт російського телеканалу «Культура». Микола Арнольдович 15 травня, перебуваючи на гастролях у Мінську, переніс інсульт. Після цього його госпіталізували, й тривалий час його стан був тяжким. Піаніст опритомнів лише 25 травня. З Білорусі до Москви Миколу Петрова перевезли 7 червня, тоді його стан визнали задовільним, але маестро так і не одужав.

М.А. Петров — народний артист СРСР, професор Московської консерваторії, президент Академії російського мистецтва, голова секції музичної спадщини Ради культури при Президентові РФ, член Комітету з Державних премій Росії. У жовтні 1998 р. заснував і очолив Міжнародний добродійний фонд Миколи Петрова. Він був одним з найвідоміших російських піаністів. Багато гастролював, виступаючи на концертах у всьому світі (вільно володів французькою, німецькою, англійською, італійською та польською мовами), захоплювався не лише академічною, а й джазовою музикою. Неодноразово Микола Арнольдович тішив своєю віртуозною грою й українську публіку. До речі, музикант мав феноменальну пам’ять і на концертах завжди грав без нот!

— У кожній професії є свої правила, секрети, — розповів «Дню» М. Петров 2003 р. — У мене є низка творів, які я вивчив раз і назавжди. Я їх граю на автопілоті. Звісно, зловживати цим не можна. Для того, щоб зіграти Другий концерт Рахманінова або Перший концерт Чайковського, мені аж ніяк не потрібно сидіти три дні. Цілком достатньо позайматися годину — й усе пригадається. Наприклад, великий Ріхтер грав цілодобово на роялі, а не менш великий Рубінштейн вів сибаритське гедоністичне життя (обожнював жінок, сигари, ресторани, автомобілі)... Рубінштейн не був зразком посидючості за роялем. Я беру приклад з нього. Займаюся стільки, скільки вважаю за потрібне. Зізнаюся, що відтоді як у четвертому класі склав іспит по гаммах, більше не зіграв жодної вправи — це марнування часу. Усе необхідне для підтримки професійної форми є у моєму репертуарі.

Микола Петров був дуже діяльною натурою й зізнавався, що його життєве кредо — «робити добро людям»... Тетяна ПОЛІЩУК, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати