Коротко / ПЛАНЕТА
Румунія згодна захистити американців від видачі Міжнародному суду
Румунія стала першою країною, яка підписала угоду зі Сполученими Штатами, що захищатиме американських громадян від видачі їх Міжнародному кримiнальному суду (МКС), говориться в офіційному повідомленні Держдепартаменту США. Цю угоду було підписано в рамках статті 98 Римського договору, згідно з якою і було створено МКС, і, підписавши її, Румунія тим самим «показала, що розуміє і займану нами позицію, і відсутність у нас намірів ослабити МКС або завдати збитку сумлінності міжнародних операцій з підтримки миру», як заявив заступник офіційного представника Держдепартаменту США Філіп Т. Рікер. Він додав до сказаного, що Сполучені Штати розраховують укласти аналогічні угоди з іншими країнами і «ведуть активні переговори на цю тему». При цьому, зі слів Рікера, Сполучені Штати «завжди знаходилися і знаходяться серед найактивніших прихильників принципу невідворотності покарання за військові злочини, геноцид і злочини проти людства».
ООН вимагає виведення ізраїльської армії з Палестини
Генеральна Асамблея ООН 114 голосами при 11, що утрималися, прийняла резолюцію, яка виражає «серйозну стурбованість» ізраїльською окупацією палестинських міст, що продовжується, і «складною гуманітарною ситуацією» на території Палестинської автономії, повідомляє Бі-Бі-Сі . Резолюція, проект якої було складено Євросоюзом і палестинськими дипломатами, вимагає негайного виходу ізраїльської армії з території Автономії і повернення її до позицій 2000 року. Документ підкреслює необхідність надання вільного доступу до палестинських міст представникам міжнародних гуманітарних і лікарських організацій. Резолюція також засуджує «будь-які напади на цивільних осіб з обох сторін».
МВФ прогнозує зниження економічного зростання у США
Міжнародний валютний фонд вважає, що обвал, який триває на фондових ринках, і низка корпоративних скандалів змушують його переглянути у бік пониження прогнози економічного зростання США. Удару економіці завдадуть, на думку фонду, і низькі прибутки компаній. Вступаючи в очевидне протиріччя з Білим домом, МВФ називає прогнози президента Буша і членів його адміністрації «дуже оптимістичними», повідомляє Бі-Бі-Сі . На думку Фонду, ринки США вже лякають не корпоративні скандали, а загальний стан економіки. У понеділок вони втратили ще 3% вартості. Споживання, що становить близько двох третин усієї американської економіки, неминуче почне скорочуватися. Це призведе до зниження обсягів виробництва і прибутків компаній, що викличе подальше зниження індексів. Компанії будуть змушені провести скорочення працівників. Імовірно, велика частина звільнень торкнеться середнього управлінського персоналу. Але саме цей шар — верхній сегмент середнього класу — і слугує кістяком американського споживання.
Українські в’язні в Празі припинили голодування
Головною темою обговорення на зустрічі між представниками Посольства України в Чехії та керівництвом чеської Генеральної дирекціі служби в’язниць стали нещодавні події у празькій в’язниці «Панкрац», де з 29 липня по 3 червня голодували 32 особи «російськомовного контингенту», серед яких було і 19 українців, або до третини українців, що утримуються в цій в’язниці. Посольство негайно провело зустрічі із керівництвом в’язниці, у ході яких з’ясувалося, що таким чином більшість учасників акції намагалися привернути увагу адміністрації в’язниці до грубого ставлення до російськомовних ув’язнених з боку працівників СІЗО, погане обладнання камер та відсутність належного медичного обслуговування. Але ніхто з голодуючих українців при цьому не хотів звертатися до посольства, а також не виявляв бажання відбувати свій термін на батьківщині. Іншим приводом для акції протесту стало незадоволення рішеннями слідчих органів та зволіканням з розглядом їх справ у чеських судах. За наполяганням посольства адміністрація в’язниці та психологи Головної дирекції служби в’язниць в Чехії провели співбесіди з кожним із голодуючих, деяким була надана медична допомога. Третього серпня учасники голодування відмовилися від продовження акції, повідомили в МЗС України.
Випуск газети №:
№141, (2002)Рубрика
День Планети