Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

28 березня, 00:00

ЄС мало працює з Україною, вважає член Європарламенту

Член Європарламенту від Голландії, офіційний спостерігач від ЄС, керівник групи зі зв’язків з Україною у Європарламенті Ян Вірсма в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що «ЄС недостатньо робить для України. Існує політика стосовно України, але вона дуже нечітка. Це велика країна, проте, не така велика, як Росія, тому ЄС має реальну можливість впливу, якщо активно цим буде займатися, і в цій країні є сильна проєвропейська орієнтація, яку ми використовуємо недостатньо». На його думку, Комісія та ЄС приділяють вельми багато уваги Балканам і не знають про проблеми у нових прикордонних регіонах Європи».

ПАРЄ обговорить «українське питання» в червні або вересні

На зустрічі голови Верховної Ради України Івана Плюща з президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Пітером Шидером і генеральним секретарем ПАРЄ Бруно Халлером у Санкт-Петербурзі в середу йшлося про те, що ПАРЄ планує обговорити виконання Україною своїх зобов’язань на сесії в червні або вересні 2002 р. Глава інформаційного управління Верховної Ради України Сергій Куций, повідомив, як передає Інтерфакс-Україна, що Б. Халлер наголосив у бесіді з І. Плющом, що вибори в Україні важливі не лише для самої країни, а й для Європи, й висловив сподівання, що вибори в Україні пройдуть чесно та справедливо. Б. Халлер також повідомив, що доповідачі по Україні в ПАРЄ Ханне Северінсен і Рената Вольвенд прибудуть в Україну після виборів. Можливо, візит відбудеться в червні. П. Шидер підкреслив, що Україна розцінюється як держава, що належить до Європи. Він зазначив, що всі проблеми, з якими стикається Україна, мають бути розв’язані, й метою обговорення українських проблем є не засудження країни, а допомога «зайняти гідне місце в Європі».

Анна Азарі: Арафат не був готовий до прориву

У столиці Лівану Бейруті розпочався саміт Ліги арабських держав. Під час його роботи кронпринц Саудівської Аравії Абдулла виклав деталі свого плану мирного урегулювання на Ближньому Сході. Однак з’їзд провідних діячів арабського світу затьмарений тим, що до Бейрута не приїхали принаймні три провідних політики регіону — лідер палестинців Ясир Арафат, президент Єгипту Хосні Мубарак і король Йорданії Абдулла. Взагалі від участі у роботі ЛАД відмовилися голови 12 з 22 держав, що входять до ЛАД. Ясир Арафат не приїхав на саміт, оскільки визнав дуже жорсткими ізраїльські умови, виконання яких дозволило б йому відвідати Бейрут. «Для того, щоб виїхати, Арафату було досить звернутися до свого народу арабською мовою і закликати всіх до перемир’я, — повідомила учора кореспонденту «Дня» Сергію СОЛОДКОМУ Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Анна АЗАРІ. — На саміті у Бейруті, як відомо, лідери повинні були обговорити саудівську мирну ініціативу. Але оскільки туди не прибув Арафат, то, очевидно, про саудівський план не йтиметься. Саміт перетвориться на чергову зустріч, на якій проголошуватимуть односторонні нападки на Ізраїль, і нічого конструктивного. Я вважаю, рішення Арафата було прийнято три-чотири дні тому, бо він не був готовий до справжньої мирної спроби до прориву. Йому пора визначитися: або він міжнародний лідер, який належним чином і поводиться, або він керівник-камікадзе».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати