Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

06 липня, 00:00

Генсек НАТО високо оцінив пропозицію Росії...

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен високо оцінив пропозицію Росії створити спільний центр для відстежування загрози балістичних ракет. Про це він заявив учора на лекції перед студентами Військово-морської академії в Санкт-Петербурзі. За його словами, нині понад 30 держав вже мають або розробляють ракетні технології. «Деякі з цих ракет вже можуть долетіти до країн НАТО. Ми маємо захистити наші території. Росія також зіткнулася з цим ризиком», — сказав Расмуссен. Він вважає, що з урахуванням загальної загрози доцільно оборонятися від неї спільними зусиллями. «Співпраця Росії та НАТО в галузі протиповітряної оборони могла б піти далі і більш швидкими темпами», — сказав генсек. Расмуссен також запевнив, що НАТО не загрожує Росії. За його словами, система НАТО є оборонною і не призначена для нападу на Росію. «Я знаю, що Росія стурбована планами НАТО... Найкраща гарантія для Росії — участь у цьому процесі, аби Росія була підключена до систем НАТО. Це буде набагато краще, ніж будь-які обіцянки», — зауважив Расмуссен.

Ді Рюпо розробив план об’єднання Бельгії

Лідер соціалістичної партії Бельгії Еліо Ді Рюпо представив учора доповідь, у якій говориться про те, як запобігти розколу бельгійських партій і об’єднати роздроблену мовними особливостями націю. «Нам потрібна велика реформа держави й усієї судової системи голосуючих регіонів і Брюсселя. Ми також потребуємо більшої автономії, й нам слід наділити федеральні інститути більшою відповідальністю», — заявив Ді Рюпо. Він також пропонує скоротити бюджетні витрати на 22 млрд. євро до 2015 року та наділити регіони додатковими повноваженнями. Зауважимо, що це основна вимога лідерів Фламандського регіону до уряду. Таким чином, за словами Ді Рюпо, можна об’єднати уряд «дуже швидко», поклавши край політичній кризі, що виникла в Бельгії 2010 року після парламентських виборів. Сім тижнів тому король Бельгії Альберт Другий у своїй 80-хвилинній промові доручив лідерові Соціалістичної партії підготувати план формування нового уряду, висловивши сподівання, що це «перепише політичну карту XXI століття». На прес-конференції Ді Рюпо висловив припущення, що дев’ять провідних партій країни відгукнуться на його заклик до вечора в четвер. Нагадаємо, що останнім часом у Бельгії спостерігається протистояння між жителями, котрі розмовляють голландською (6,5 млн.) й живуть на півночі країни, та франкомовними жителями (4,5 млн.), що живуть у південній частині Бельгії.

У Польщі призначено дату парламентських виборів

Парламентські вибори в Польщі призначено на 9 жовтня 2011 року. Про це повідомив президент республіки Броніслав Коморовський, передає місцевий телеканал TVN24. «Офіційно про відповідне рішення буде оголошено в серпні (поточного року)», — сказав він. За даними останніх опитувань громадської думки, партія «Громадянська платформа», очолювана нинішнім прем’єр-міністром Дональдом Туском, може отримати більшість голосів виборців. У той же час оглядачі не виключають їхнього союзу з нинішніми партнерами по правлячій коаліції — Польською народною партією або Союзом демократичних лівих сил.

Кетрін Ештон: майбутнє Сербії та Косова — в ЄС

Сербію та Косово чекають у Євросоюзі. Але спочатку їм потрібно помиритися і провести внутрішні реформи. Про це заявила Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон. «Я вірю, що майбутнє і Сербії, і Косова — в Євросоюзі. Ми повинні йти назустріч обом країнам. Хоча в кожної з них — свій шлях. І свій час. І Сербії, і Косову слід попрацювати в цьому напрямі. Але кінець шляху для них — в ЄС», — сказала Ештон на спільній прес-конференції з косовським прем’єром Хашимом Тачі в Брюсселі. Нагадаємо, незалежність від Сербії парламент Косова проголосив у 2008 році. Белград досі не визнав незалежності республіки.

Новообраний президент Латвії узяв шлюб зі своєю цивільною дружиною

Новообраний президент Латвії Андріс Берзіньш, який вступить на посаду глави держави 8 липня, одружився з жінкою, з якою прожив у цивільному шлюбі понад 10 років. Від детальних коментарів щодо цієї теми секретар Берзіньша відмовилася, зазначивши, що це «дуже особиста подія». Не повідомила вона також, коли саме відбулася церемонія одруження. За неофіційною інформацією, весілля відбулося наприкінці минулого тижня. 66-річний Берзіньш, екс-глава Торговельно-промислової палати, був одружений лише один раз з Дзінтрою Берзіною, і цей шлюб було розірвано понад 20 років тому. З новою дружиною, 38-річною Даце Сейсумою, він познайомився десять років тому. Зараз вона — лікар-ендокринолог у лікарні імені Страдіня. У подружжя є спільний син — шестирічний Крістап-Андріс. Берзіньша було обрано на посаду президента Латвії 2 червня. Сейм віддав йому більше голосів, ніж діючому главі держави Валдісу Затлерсу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати