Коротко / ПЛАНЕТА
Афганістан шукає миру
Група колишніх афганських дипломатів, урядовців, викладачів університету почала кампанію зі встановлення миру в країні. Представники групи хочуть, щоб 84-річний король Захір Шах, який перебуває у вигнанні в Римі з 1973 року, скликав традиційну раду старшин (лоя джігра). Ідея скликання такої ради не нова, і успішність її здійснення залежатиме від того, чи підтримають її передусім сусіди Афганістану. Саме тому колишній міністр зовнішніх справ Амін Арсала зустрінеться зі своїм колегою з Пакистану Абдулом Саттаром. Невідомо також, чи пов’язано вчорашній вибух біля пакистанського посольства у Кабулі з сьогоднішніми переговорами. Група звернеться з проханням про підтримку й до ряду інших країн, зокрема й до Росії та Ірану.
Авіакатастрофа в Індії
Індійський літак з 52 пасажирами та 6 членами екіпажу впав на будинок під час спроби приземлитися у патнiйському аеропорту, що на сході Індії. В результаті 28 осіб загинуло, зокрема й 5 мешканців будинку. Серед причин аварії Боїнга 737-200 найвірогіднішою є та, що пілот Сохана Пол вів літак на занадто низькій висоті. Експерти вважають, що літак був у задовільному стані, пройшов усі перевірки і під час польоту пілоти не повідомляли про неполадки. Авіакатастрофи в Індії трапляються дуже рідко: остання аварія саудівського літака сталась тут 1996 року, й забрала життя 349 осіб.
Башар — офіційний президент Сирії
Учора в сирійському парламенті відбулася урочиста інавгурація нового президента, сина колишнього глави держави Хафеза, Башара Ассада. Таким чином відучора розпочався семирічний президентський термін шістнадцятого керівника Сирії. Більшість жителів цієї близькосхідної країни сподіваються на помітні зрушення в державі після тридцятирічного авторитарного правління Хафеза. На загальному референдумі за президентство Башара проголосувало 97,29 % виборців. Спеціально «під» Башара були внесені й зміни до конституції.
Рідні жертв «гуманітарної інтервенції» збираються судити НАТО
Рідні шістнадцяти жертв, які загинули під час бомбардування літаками збройних сил країн—членів НАТО телевізійній станції у Белграді в квітні 1999 року, звернулись до Європейського суду з прав людини. Якщо суд підтвердить те, що уряди країн-учасниць бомбардувань діяли незаконно та порушили права людини, то рідним буде виплачена компенсація. Правозахисна група «Міжнародна амністія» вже охарактеризувала це бомбардування як військовий злочин. Звинувачення висунуто проти 17 з 19 країн НАТО за статтею 2 Європейської конвенції прав людини, яка передбачає право на життя, а також за статтею 10, де йдеться про свободу слова.
Дежа-вю по-австрійськи
Другим підряд «золотим дублем» команди «Макларен—Мерседес» закінчився «Гран-прі Австрії», який пройшов на трасі «А-1 ринг». Цього разу першим був фінн Міка Хаккінен, а, переможець попереднього Гран-прі шотландець Девід Кулхард — другим. Як і два тижні тому, лідер загального заліку, німець Міхаель Шумахер зійшов із дистанції, а його партнер по «Феррарі» Рубенс Баррікелло був третім. Шумахер-старший вилетів уже на першому повороті, причому спровокував Рікардо Зонту на контакт, який закінчився вильотом обох за трасу. Так само як і на «Гран-прі Франції» між собою зіштовхнулись два гонщики з «Проста». Підсумковий протокол ще більш безбарвний. Той же француз Жак Вільнєв із «Бара» тільки на четвертому місці. Отже, Кубок конструкторів очолив «Макларен» із 98 очками, у «Феррарі» — 92. Загальний залік, як і раніше, очолює Міхаель Шумахер — 56 очок, у Кулхарда — 50, у Хаккінена — 48, й у Баррікелло — 36 очок, повідомляє Ігор ДАВИДЕНКО.
Випуск газети №:
№126, (2000)Рубрика
День Планети