Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

10 березня, 00:00

Косовські албанці згоджуються з планом Контактної групи

На тлі боїв, що тривають у югославській провінції Косово між Армією визволення Косово та сербськими військами, етнічні албанці заявили американському посланцю Крістоферу Гіллу про згоду підписати розроблений у Рамбуйє мирний план. Речник держдепартаменту США Джеймс Рубін заявив у Вашингтоні, що провідні лідери албанців «благословили цей план». Однак вони обіцяли поставити підпис ще в неділю. Якщо косовські албанці йдуть на поступки, то цього зовсім не збирається робити президент Югославії Слободан Мілошевич, який не хоче допустити в Косово міжнародні миротворчі війська. Можливо, Мілошевича переконає інший американський дипломат Річард Голбрук, який сьогодні прибуває до Белграда.

Антитерористична конвенція покладе край тероризмові?

Франція подала до Генеральної Асамблеї ООН проект угоди, за якою фінансування терористичної діяльності вважатиметься злочином. Згідно з цією конвенцією, країни, що її підпишуть, будуть зобов’язані ухвалити закони, які каратимуть усіх, хто свідомо фінансує будь-яку людину чи організацію, причетну до терористичних актів, а також накладати покарання, «що враховуватимуть серйозність цих правопорушень». У проекті також міститься пропозиція ухвалити заходи, які запобігатимуть фінансуванню тероризму.

ООН втратила $27 млн. через недбалість

Об’єднані Нації втратили $27 млн. через недбало складені недосвідченими фахівцями контракти для миротворчих місій, зазначається в доповіді ООН. У деяких випадках торговці постачали зіпсовану їжу та воду для миротворців, але оонівський персонал не заявив про це достатньо швидко. В іншому випадкові чиновник ООН, який відповідає за постачання, змінив формулювання в контракті, що дало змогу постачальникові надати лише частину сплаченого пального. Ці та інші випадки сталися між 1992 та 1995 роками — в період збільшення кількості миротворчих військ до 80 тисяч. Доповідь зазначає, що ще розглядаються позови на $32,3 млн. та $190 млн.

Суддя звинувачує незалежного журналіста у зв’язках із ЕТА

Суддя Верховного суду Іспанії Балтазар Гарсон постановив заарештувати й ув’язнити без права на звільнення під заставу провідного журналіста газети «Егін» Пепе Рея. Раніше іспанські правоохоронці заарештували 20 працівників цієї газети і звинуватили їх у зв’язках з організацією ЕТА, яка бореться за незалежність Країни басків. Однак арешт Рея стався після того, як ЕТА оголосила перемир’я 18 вересня. Відтоді іспанські власті звинувачують сепаратистів у переході від стратегії бомбардування і стрілянини до «млявого тероризму» — вуличного вандалізму та погроз політикам. Можливо, суддя Гарсон, якого іспанська преса називає «суперсуддею», цим рішенням хоче нагадати, що саме він надав ордер на арешт колишнього чилійського диктатора Августо Піночета.

За матеріалами агентств АП та Інтерфакс

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати