Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

10 листопада, 00:00

Жертвам урагану Мітч допомагає весь світ

Міжнародні допомогові організації намагаються доправити продукти харчування, ліки потерпілим від урагану Мітч, який тиждень тому пронісся над центральноамериканськими країнами і забрав життя більше ніж 100 тисяч осіб. Проте через голод і захворювання, викликані браком чистої питної води, кількість жертв може бути набагато більшою. Відтак, тисячі людей попрямують до США, щоби не померти від голоду на батьківщині. У Гондурасі вже побував колишній президент США Джордж Буш, який прибув туди із 25-тонним вантажем гуманітарної допомоги. Тим часом уряди США, Мексики та інших країн відбудовують аеропорти, дороги, намагаючись якомога швидше доправити допомогу до віддалених регіонів, що потерпіли від урагану. Імміграційна служба США тимчасово припинила депортацію іммігрантів із Гондурасу і Гватемали, як «гуманітарний жест».

Клінтон ще вагається, чи атакувати Ірак

Президент США Білл Клінтон відклав рішення, чи використовувати силу проти Іраку як відповідь на його відмову співпрацювати з оонівськими інспекторами. Клінтон протягом двох годин обговорював цю проблему з міністром оборони США Вільямом Коеном, радником з національної безпеки Сенді Бергером і держсекретарем Мадлен Олбрайт. Речник Ради національної безпеки Девід Ліві охарактеризував ситуацію як «дуже серйозну».

Через 23 роки — вирок за вбивство президента

У столиці Бангладеш Дакке суд засудив до розстрілу 15 чоловік — військових чинів і політичних діячів. Вирок винесено за причетність до вбивства в серпні 1975 року першого президента країни шейха Муджібура Рахмана. Злочин було скоєно під час військового перевороту. Безпосередньо на лаві підсудних виявилося тільки троє обвинувачених. Інші знайшли притулок за межами Бангладеш. Суд відбувся за ініціативи дочки шейха Рахмана, котра два роки тому стала прем’єр-міністром країни. Всього у справі про вбивство проходило 19 чоловік, але четверо з них були виправдані за браком доказів.

Британці визнають за монарха лише Єлизавету ІІ

Більшість британців вважають, що королеві Єлизаветі ІІ не слід відмовлятися від трону, щоб королем став її старший син принц Чарльз. Згідно з даними опитування, замовленого «Дейлі Мейл» і GMTV, 67 відсотків хочуть, аби королева залишалася монархом до кінця своїх днів. Разом із тим, вісім із десяти британців не бажають бачити королевою Каміллу Паркер Баулс — давню любов принца.

Нова Каледонія прямує до незалежності поступово

Виборці французької закордонної території Нова Каледонія, що в Тихому океані, переважною більшістю голосів підтримали на референдумі більшу автономію і поступовий перехід до фактичної незалежності. Останнє питання стане предметом референдуму, який буде проведено через 15—20 років. Президент Франції Жак Ширак задоволений тим, що каледонці зробили вибір у напрямок консенсусу і відповідальності за майбутнє.

Королева реготу

Зображена на фото жінка стала переможницею конкурсу за найгучніший регіт, що завершився вихідними в Таїланді. 54-річна Кавачарт Тонгчур, мати чотирьох дітей, реготала дев’ять хвилин, причім сила її реготу сягала 113 децибелів — з такою силою ревуть турбіни реактивного літака. Королева отримала грошову винагороду в розмірі 10 тисяч батів ($275) і... світову славу.

ООН підтримує ісламські цінності

Провідні фахівці з ісламу, зустріч яких у Женеві організувала ООН з нагоди 50-річчя від дня оголошення загальної декларації прав людини, закликали світ краще розуміти ісламські цінності. Речник ООН зазначив, що іслам часто розглядався як противник прав людини. Однак саме багато ісламських традицій, як от індивідуальний обов’язок людини перед суспільством, збагатили розуміння прав людини. Дипломати з ісламських країн привітали ініціативу ООН, зауваживши, що після падіння Берлінської стіни ООН стала боротися вже не проти комунізму, а ісламу. Вони визнають, що їхнє ісламське законодавство часто вважають як несумісне з конвенціями ООН з прав людини, які грунтуються на іудейсько-християнських цінностях. Відтак загальна декларація має охоплювати всі цінності, зокрема ісламські.

За матеріалами агентств АП та Інтерфакс

№215 10.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати