Коротко / ПЛАНЕТА
Британський прем’єр — із «важливою торговельною місією» в Китаї
До Китаю вперше з офіційним візитом прибув британський прем’єр-міністр Девід Кемерон на чолі великої делегації, до складу якої, окрім чиновників, входять близько 50 бізнесменів. Кемерон назвав цей візит «життєво важливою торговельною місією». У свою чергу глава Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао заявив: «Я вірю, що двосторонні відносини між нашими країнами отримають подальший розвиток у період вашого перебування на посаді». В рамках візиту було підписано кілька угод, найбільша з яких — між британською корпорацією «Роллс-ройс» і китайською авіакомпанією «Чайна істерн» — передбачає постачання та обслуговування двигунів «Трент-700» для 16 літаків А330 на суму 740 млн. фунтів стерлінгів (близько 1,2 млрд. доларів). Кемерон також виступив і перед студентами Пекінського університету.
Ердоган звинуватив Євросоюз...
Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звинуватив Євросоюз у тому, що він гальмує процес прийняття його країни в ЄС, на ходу змінюючи правила вступу. Він заявив, що турки знервовані довгим очікуванням біля воріт Європи, що триває вже 50 років. «У переговорному процесі нам доводиться чекати знову й знову, — зауважив Ердоган. — Ми стикаємося зі зневагою та численними недоладностями. Туреччина платить високу ціну й ухвалює важкі законопроекти, але в результаті уряд та громадськість опиняються в незручному і все більш образливому становищі». В оприлюдненій днями у Брюсселі річній доповіді про перспективи розширення ЄС Єврокомісія констатувала, що Євросоюз поки що не готовий прийняти до своїх лав Туреччину. «Я не згоден із твердженням про те, що ми втрачаємо час, — заявив комісар ЄС із питань розширення Штефан Фюле. — Впродовж багатьох років ми ведемо переговори про вступ і бачимо прогрес у проведенні реформ у Туреччині, дуже багато чого змінилося». У доповіді Єврокомісії зазначається, що Туреччина все ще не нормалізувала свої відносини з Кіпром, що входить до Євросоюзу. Це й залишається однією з головних перешкод на її шляху до ЄС.
У Франції набрав чинності закон про пенсійну реформу
Президент Франції Ніколя Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, згідно з яким у країні підвищується пенсійний вік — із 60 до 62 років, передає «Радіо «Свобода». Закон опублікований у сьогоднішньому номері «Офіційного вісника» Франції, де оприлюднюються всі закони країни. Раніше Конституційна рада Франції вже схвалила текст закону про пенсійну реформу, що був затверджений обома палатами французького парламенту. Громадяни Франції виходять на пенсію в 60 років, якщо вони платили пенсійні відрахування впродовж 40,5 року, і в 65 років, якщо платили відрахування менше цього терміну. Реформа підвищить планку, відповідно, до 62 і 67 років. Крім того, необхідний термін виплати відрахувань до 2018 року складе 42 роки. З початку вересня по всій країні пройшло вісім національних акцій проти пенсійної реформи, два тижні тривав безстроковий страйк. Найбільше він торкнувся залізничного транспорту та нафтопереробних заводів.
Випуск газети №:
№206, (2010)Рубрика
День Планети