Коротко / ПЛАНЕТА
ЄС хоче посадити Iран за стіл переговорів за допомогою санкцій
Євросоюз ввів жорсткі санкції стосовно Ірану, які йдуть далі за прийняті 9 червня Радою безпеки ООН, повідомляє euronews. Пакет обмежень було затверджено у Брюсселі главами МЗС країн ЄС і він набрав чинності відучора. Санкції охоплюють широкий спектр сфер діяльності, і в першу чергу, нафтогазову галузь — так, введено заборону на інвестиції у цю сферу, а також на передачу технологій очищення нафти і зріджування газу. Євросоюз сподівається таким чином повернути Іран за стіл переговорів щодо його ядерної програми. «Наша мета, як я завжди говорила, — це переконати іранських лідерів, що у їхніх же інтересах повернутися за стіл переговорів. Санкції — це не кінцева наша мета», — сказала глава європейської зовнішньої політики Кетрін Ештон. Поки у Брюсселі затверджували санкції, іранська влада направили свою офіційну відповідь на запитання Віденської групи стосовно ірансько-турецько-бразильської угоди про обмін ядерного палива. Про готовність Тегерану вести обмін на умовах цієї угоди говорив у Стамбулі глава іранського МЗС Манучехр Моттакі. Проте ЄС це не задовольняє. Брюссель вимагає відновити переговорний процес у рамках «шістки» і допустити експертів МАГАТЕ на всі ядерні об’єкти Ірану.
Iталійці засудили Берлусконі за фото на тлі «Таємної вечері»
Громадськість Італії засудила свого прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі за те, що він знявся на пам’ять із російським президентом Дмитром Медведєвим на тлі фрески Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», пише видання The Daily Mail. Фотографію було зроблено під час візиту Медведєва до Мілану 23 липня 2010 року. Берлусконі показував гостю монастир Санта-Марія делле Граціє, у трапезній якого і розміщено знаменитий твір художника. Медведєв висловив бажання сфотографуватися перед фрескою, і його було задоволено. Звичайним відвідувачам заборонено фотографувати у залах монастиря, так само як і палити, користуватися мобільними телефонами і проносити мокрі парасольки, їжу та напої, підкреслює британський таблоїд. Тим часом представники місцевої опозиції назвали інцидент прикрим, оскільки він дає зрозуміти, що лідерам дозволено робити все, чого забажається. «Звичайно, декілька фотографій, можливо, і не зашкодили «Таємній вечері», але справа у принципі — іншим заборонено фотографуватися, а їм (Берлусконі й Медведєву) можна», — підсумував депутат Давіде Корріторе. «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі була написана у 1495-1498 роках. Робота розміром 450 на 870 сантиметрів не є фрескою у строгому розумінні слова — художник писав темперою не по мокрій штукатурці, а по сухій стіні, через що фарби виявилися менш стійкими.
Виставка «Рік королеви» розповість про напружений графік Єлизавети II?
Вчора Букінгемський палац на два місяці відкрив двері для широкої громадськості на традиційну літню виставку, яка цього року має назву «Рік королеви» і розповідає про напружений робочий графік глави Британської держави. Відвідувачі палацу зможуть заглянути за куліси того, як і з чого формується повсякденний календар життя Єлизавети ІІ. Незважаючи на поважний 84-річний вік, королева продовжує вести вельми активний спосіб життя згідно із власною клятвою служіння державі, яку вона принесла при вступі на престол у далекому 1952 році. Як глава Об’єднаного Королівства, глава Співдружності, глава Церкви Англії, верховний головнокомандуючий Збройними силами Великої Британії і патронеса понад 600 добродійних організацій, Єлизавета ІІ лише у 2009 році взяла участь майже у 400 різних заходах. Серед них — візити за кордон і прийоми іноземних гостей, аудієнції і вручення державних нагород, поїздки країною, численні прийоми та засідання Таємної ради. Традиція відкривати для публіки королівські покої виникла через елементарний брак коштів. Восени 1992 року через сильну пожежу значно постраждала заміська резиденція британських монархів — Віндзорський замок. Тоді і виникла ідея пускати туристів на два місяці у Букінгемський палац — аби направляти зібрані кошти на відновлення й утримання королівських резиденцій.
Китай запроваджує жорсткі обмеження для «голих чиновників»
Держрада КНР і ЦК Компартії Китаю запровадили нові правила поведінки для чиновників, які мають сім’ї та власність за кордоном, повідомляють китайські ЗМІ. Китайські чиновники не зрідка відправляють за кордон членів своїх сімей і переводять туди свої активи, аби захистити їх у разі звинувачень у корупції. Явище настільки поширене, що подібні держслужбовці мають власну назву — «голі чиновники» («логуань»). Мається на увазі, що в Китаї залишається лише сам чиновник, без сім’ї та практично без власності. Нерідко чиновник завчасно відправляє за кордон дружину і дітей, готуючи власну втечу від правоохоронних органів. Згідно з новими правилами, «голі чиновники» будуть зобов’язані подавати владі детальні декларації про доходи і власність членів своїх сімей, які проживають за кордоном. Якщо при цьому виявляється конфлікт інтересів, чиновник повинен відмовитися від посади. Рішення про підвищення «голого чиновника» по службі прийматиметься лише після ретельного вивчення його власної діяльності та діяльності його сім’ї за кордоном. Ці обмеження не стосуються держслужбовців — технічних фахівців, які працюють у сфері високих технологій, котрі повернулися до Китаю після роботи за кордоном.
Випуск газети №:
№132, (2010)Рубрика
День Планети